Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Torus 23.23 WT- gaśnie świeczka przy CW

nadgajowy 09 Mar 2011 17:30 2210 4
 • #1 09 Mar 2011 17:30
  nadgajowy
  Poziom 2  

  Witam.
  Piec pracuje dobrze gdy pracuje CO. Natomiast przy CW są 2problemy. Piec nie zmienia płomieni jak woda się nagrzewa maksymalnie tylko wyłącza płomienie. Gdy temp. wody spadnie (robi się ciepła zamiast gorąca w kranie) zapala się ponownie. 2 problem to po kilku takich zapaleniach gdy zgaśnie po chwili słychać głośniejszy niż zwykle odgłos przełączania się zaworu i gaśnie świeczka. Można piec odpalić dopiero jak się porusza połączenia na czujnikach które znajdują się po lewej stronie od palnika na rurze wodnej - najbardziej reaguje pozytywnie po poruszania kablami przy 2 czujniku który znajduje się przy górnik wyjściu z komory spalania.

  Co zrobić by te wady usunąć ?

  1 4
 • #2 09 Mar 2011 21:19
  zybie
  Poziom 30  

  Wygląda na to że działa czujnik maksymalnej temperatury z powodu za kamienienia wymiennika

  0
 • #3 10 Mar 2011 00:14
  nadgajowy
  Poziom 2  

  Tylko to nie jest model WXT tylko WT który nie ma tego dużego czerwonego wymiennika.

  0
 • #4 14 Mar 2011 13:56
  nadgajowy
  Poziom 2  

  Czy ktos mógłby jeszcze coś doradzić ?Bo moze odpowiedzialny jest za to czujnik , który jest tylko na rurze z CW. Znajduje się za sterownikiem.

  0
 • #5 11 Sty 2012 09:09
  kotbury
  specjalista -automatyka bramowa

  Za pierwszą wadę odpowiada wszystko po trochu - (częściowo jak napisał przedmówca) - zakamienienie wymiennika CWU, zabrudzenie głównego wymiennika płomień-woda, złe ustawienie temperatury CWU (za niska), zła regulacja modulatora płomienia w zaworze (za duży) - jeśli płomień nie maleje to faktycznie może być źle ustawiony modulator albo trafiony czunik temperatury za komputerkiem; w ogóle to trudno uzyskać ciągły wypływ CWU na małym strumieniu wody - palnik ma konkretną minimalną wydajność i jakiekolwiek zakłócenie wymiany ciepła albo za mały pobór wody to przegrzewanie małego obiegu i przerywana praca CWU.

  Druga wada - gaśnięcie świeczki na drodze elektrycznej może spowodować tylko termostat bezpieczeństwa wysoko na rurze CW po lewej stronie palnika - to bimetal 90 stopni NC - przy stanie pieca bliskim zagotowaniu rozwiera obwód termopary i świeczka gaśnie; a przyczyna - albo faktyczne totalne zakamienienie głównego wymiennika płomień-woda (jeśli byłby zakamieniony wymiennik CWU to zwykłe czujniki temperatury komputerka wyłączyłyby palnik jeszcze przed zadziałaniem tego termostatu) albo uszkodzony sam termostat - u mnie padł i na razie zwarłem kable - dostanie identycznego jest dość trudne a podobne zamienniki w sklepach elektronicznych mają inne wyprowadzenia a lutowanie cyną jest nietrwałe.

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo