Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie o Kotle 2 FUN. VIESSMANN VITOPEND 100 TURBO zamknięta komora spalania WH

09 Mar 2011 17:36 16287 14
  • Poziom 2  
    Witam jestem nowym uzytkownikiem forum potrzebuje waszej pomocy na temat zakupu kotla 2 FUN. VIESSMANN VITOPEND 100 TURBO zamknięta komora spalania WH1D 24 kW. Dom ma ok 100 m2 okolo 9 grzejnikow kociol bedzie zamocowany najprawdopodobniej w lazience bardzo blisko kuchni wiec zbiornik moim zdaniem nie potrzebny. Czy waszym zdaniem ten piec bedzie zarowno oszczedny jak i dobrze funkcjonowal, musze wspomniec o tym ze dom po remoncie nowe okna dobra izolacja. czekam na wasze opinie pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Oszczędny to nie koniecznie ale jak się za to skończy gwarancja i będzie trzeba z własnej kieszeni wyłożyć za części to to już "oszczędny " na pewno o nim nie powiesz.
    Viessmann wedle mnie bazuje już tylko na swojej dobrej opinii z przed lat. Teraz małe kociołki to wszystko to samo obojętnie na co nie spojrzysz. Niestety Viessmann chcąc konkurować na rynku z małymi kociołkami musi je robić najtańszym kosztem tak jak wszyscy. Co innego duże kociołki tak od 100KW w górę.

• Poziom 24  
    Znaczek na obudowie kosztuje. Tyle w temacie.

Klient decyduje ile warta jest ta obudowa, a widząc zainteresowanie tą marką to chyba jedynie reklama robi swoje, bo jakość raczej nie...
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Opinie tendencyjne obrazujące niechęć powyższych serwisantów do braku możliwości uzyskania autoryzacji Viessmann. Z drugiej jednak strony jeśli kupujesz kocioł za 2830 zł netto - rabat, to czy można oczekiwać kosmicznej jakości urządzenia? Vitopend 100-W porównywalny jest z kotłami innych producentów z najniższej półki. Z trzeciej strony kotła 2-funkcyjnego do domu nie polecam (trzeba zabudować kocioł z podgrzewaczem pojemnościowym) chyba że masz w tym domu tylko 1 łazienkę i 2 użytkowników.
  • Poziom 18  
    wawrzeczko_t napisał:
    Opinie tendencyjne obrazujące niechęć powyższych serwisantów do braku możliwości uzyskania autoryzacji Viessmann. Z drugiej jednak strony jeśli kupujesz kocioł za 2830 zł netto - rabat, to czy można oczekiwać kosmicznej jakości urządzenia? Vitopend 100-W porównywalny jest z kotłami innych producentów z najniższej półki. Z trzeciej strony kotła 2-funkcyjnego do domu nie polecam (trzeba zabudować kocioł z podgrzewaczem pojemnościowym) chyba że masz w tym domu tylko 1 łazienkę i 2 użytkowników.

Tak się składa że posiadam autoryzacje firmy Viessmann i jest to moja opinia co do małych kociołków tej firmy prawda jest taka że przepłaca się od 800 -1000zł w porównaniu z innymi producentami a w zamian niczego więcej nie dostajemy.
    Jeżeli będziemy mówić o dużych kotłach firmy Viessmann (czyli ich flagowych produktów) to nie mam nic do zarzucenia.

Czy kolega wawrzeczko_t zawsze wychwala wszystkie produkty do których posiada autoryzowany lub nie serwis....?
  • Poziom 9  
    @mllody_21

Jakie masz te grzejniki? Jeśli nowe i duża powierzchnia wymiany ciepła to ja osobiście zastanawiałbym się nad piecem kondensacyjnym (ekspertem nie jestem ale od znajomego instalatora CO wiem, że takie kotły dają odczuwalne oszczędności w instalacjach dobrze pracujących w niższej temperaturze - tak do 50 stopni, dobrym pomysłem w takim przypadku jest używanie sterownika modulującego temperaturę zależnie od potrzeb a nie tylko eurostera on/off - ale to chyba oczywiste).

Posiadam piec VITOPEND 100w wh1b w małym mieszkaniu (50m2) i z ogrzewaniem sobie radzi dobrze (jego moc jest chyba skręcona na dolną znamionową i i tak ma nadmiar mocy), jednak nie jestem zadowolony jeśli chodzi o grzanie CWU ponieważ piec w czasie podgrzewania wody grzeje też troch CO więc temp. ciepłej wody nie jest zadowalająca - serwisant był już kilka razy i wymienił podejrzane podzespoły ale nic to nie dało. Moje problemy z tym piecem opisuję tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9255172

Sąsiedzi w całym bloku mają takie same piece jak ja, i odczuwają już efekty typu ciepła/zimna woda naprzemiennie podczas kąpieli (piece pracują dopiero 1,5roku ale możliwe, że już są zabrudzone). Sąsiedzi nie mają sterowników pokojowych więc rachunki za gaz za ostatni miesiąc mieli tak 470zł (mieszkania mają gabarytowo podobne do mojego) opłaty stałe przyłącza gazowego w naszym rejonie to tylko jakieś 30 zł. Ja płaciłem o 200 zł mniej bo grzeję oszczędnie.

proszę uprzejmie ekspertów w tej tematyce aby nie traktowali mnie zbyt brutalnie jeśli napisałem coś głupiego.
  • Poziom 2  
    Dziekuje wszystkim za opinie. Teraz to kompletnie nie wiem co mam kupic, co w takim razie proponujecie?? jakiego producenta i jaki model czekam na wasze opinie, oczywiscie w miare przestepnej cenie

P0mian:
    grzejniki jak i cala instalacja sa nowe.

• Poziom 24  
    Grzejniki mogą być nowe i źle dobrane.

Podzielę opinię kolegów wawrzenko_t, COOLka5 i p0mian.
    - Na domek dwufunkcyjny się nie nadaje (nawet deweloperzy odchodzą od takich praktyk), chyba że mieszkają dwie osoby ale komfort c.w.u. nawet dla 2 osób będzie niski.
    - Viessmanna się nie opłaca, przepłacasz za markę, a budowa wewnątrz taka sama albo i gorsza jak Ulrich Wa, Immergas Eolo Star, Wolf CGG-1k.

Polecam Wiszącą Centralę Kondensacyjną WOLF CGS 20/120 - rozwiązanie dość drogie, ale komfort i sprawność na najwyższym poziomie (no ale za chwilę mnie specjaliści oplują, bo każdy wie najlepiej....)
  • Poziom 2  
    grzejniki sa dobrane odpowiednio co do wielkosci pomieszczen.
    jak narazie to w tym domu bedzie mieszkala jedna osoba, wiec mnie najbardziej interesuje piec dwu-funkcyjny tylko prosze o rade jaki wybrac

• Poziom 24  
    mllody_21 napisał:
    grzejniki sa dobrane odpowiednio co do wielkosci pomieszczen.
    jak narazie to w tym domu bedzie mieszkala jedna osoba, wiec mnie najbardziej interesuje piec dwu-funkcyjny tylko prosze o rade jaki wybrac

Co to znaczy odpowiednio? Przy jakich parametrach (założona temperatura w pomieszczeniu/temperatura wody zasilającej/temperatura wody powrotnej/temperatura na zewnątrz/straty ciepła)
    Dobór grzejnika to nie tylko projekt i tabela Purmo....

A co do kotła - "narazie"? Co to znaczy? Rok? Dwa?
    Jak chcesz to kup kocioł 2-f i za jakiś czas go wymieniaj. Jak chcesz to zainwestuj już na przyszłość. Resztę informacji napisałem wcześniej lub były już wałkowane na forum wiele razy.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Viessmann jest drogi, drogi jest serwis i części do niego a na dodatek najmniejsze produkowane są w Chinach...
    Porównywalne jakościowo i o wiele tańsze to Beretta, Immergas itd.
    Warto może poszukać jakiegoś wiszącego ze zbiornikiem 45 litrowym lub 60 l.
  • Poziom 25  
    1 patrz czy w okolicy masz serwis,
    2 lepszym rozwiązaniem będzie kocioł kondesacyjny, jeśli turbo twój wybór,
    3 patrz na to aby miał jak najmniejszą moc min. , twój wybór viessmsnna ma min. 10 kW , inni producenci od 6-8 kW.
  • Poziom 11  
    Nie wiem skąd są informacje o produkcji kotła Viessmann w Chinach u kolegi Piotra 77777. Z moich informacji wynika , że jest tam fabryka ale produkują kotły trochę inne i na rynek azjatycki.
    Fakt Vitopend nie jest najlepszym wyborem ale nie odbiega jakością od innych firm.
    W przypadku urządzeń grzewczych tak jak i samochodów (pręczej czy później się zepsuje), liczy się serwis, czas reakcji i dostępność części. Możemy tu dużo pisać czy siaki i owaki .Punkt widzenia jest zupełnie inny gdy jest -15 C i serwis mówi , że przyjedzie za tydzień lub nie ma części.
    Tutaj jednak patrzyłbym na markowe produkty ze wskazaniem na Viessmanna (np całodobowa infolinia).
    Jednak to wszystko zależy od rejonu zamieszkania i to należy sprawdzić
  • Poziom 9  
    U mnie - okolice jarocina - sprzedawca polecał Viessmanna ze względu na szybki serwis (ktoś w pobliżu) - po zgłoszeniu na linię serwisową Viessmanna serwisant i tak nie przyjeżdża szybciej niż za 5 dni. A jak się okazało, że trzeba wymienić jakiś plastikowy farfocel to sprowadzali go miesiąc z niemiec. Najlepsze było to, że po zgłoszeniu serwisant zadzwonił i oświadczył, że wymienią korpus zaworu trujdrogowego - a przyjechał z jakąś rurką i ponoć właśnie oto chodziło! Oczywiście piec jak puszczał na kaloryfery tak puszcza. Dupa nie serwis.
  • Poziom 14  
    Co przemawia do kupna kociołka firmy viessmann ? To że ma dobrze rozwiniętą sieć serwisową która pomoże w tym samym dniu w którym pojawi się problem(istotne podczas zimy i nie tylko). Reszte postów w tym temacie też nie jest bezpodstawna- chociaż ...............