Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyc laptopa Acer do telewizora LG

goliathus 09 Mar 2011 18:19 11856 5
  • #1 09 Mar 2011 18:19
    goliathus
    Poziom 7  

Witam mam problem i oczekuje pomocy.Jak właściwie podłączyć laptopa Acer ASPIRE 5742G ( dane techniczne:Intel Core I5-460M, NVIDIA GeForce GT420M,3GB RAM) do telewizora LG42pj250 (600HZ) gdy łącze je za pomocą kabla HDMI w laptopie program skyp wyłapuje nowe źródło dźwięku (więc laptop widzi TV) ale na telewizorze wyświetla się napis "nie zaprogramowano" i niema obrazu. Naciskałem Przyciska Win+P i wybierałem każdą opcje i nic. Proszę o pomoc.

1 5
  • #3 10 Mar 2011 14:45
    Moto_Moto
    Poziom 14  

Też to miałem. W Pilocie TV wciśnij "menu", wejdź w wejścia i wybierz HDMI. Jeśli dalej nie będzie obrazu to zmień rozdzielczość w TV. Na pilocie masz na przyciskach. Dokładnie opisane jest w instrukcji TV.

0
  • #4 10 Mar 2011 23:03
    goliathus
    Poziom 7  

Witam zmieniłem wejście w telewizorze w ustawieniach HDMI PC i nic prosze o pomoc , lub chociaż propozycje jakichś rozwiązań. Moto_Moto ty masz tego samego laptopa i ten telewizor?

0
  • #5 11 Mar 2011 07:57
    Moto_Moto
    Poziom 14  

Nie ten sam. Jeśli zmieniłeś już wejście w TV na odpowiednie HDMI to teraz trzeba dostosować rozdzielczości. hojlo podał link jak to zrobić w komputerze w ustawieniach karty graficznej. Jeśli dalej nie ma obrazu to może to być tylko problem z laptopem, że nie wysyła sygnału na TV. W wielu laptopach jest ALT+5 i przełączasz opcje sygnału. Ogólnie masz dążyć do włączenia obsługi wielu monitorów przy czym jako klonowanie obrazu.

0
  • #6 04 Maj 2011 21:58
    marekzieba
    Poziom 10  

System W7, czy Xp ? Sterowniki do grafiki masz odpowiednie ? Masz we właściwościach grafiki "2 monitorki" (2 karty graficzne) ?
    Na Acer 5742Z zainstalowałem XP i wystarczy dać Fn+F5 aby przełączyć się na wyjście MDHI.

1