Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Renault Megane Scenic 1.9 dci wypalone t這ki i zawory

09 Mar 2011 18:49 16672 20
  • Poziom 10  
    Wymieni貫m rozrz康 w Renault Scenic 1.9 dci 2004r. i wszystkie filtry oraz olej. Po przejechaniu ok.100 km auto dosta這 ogromnych obrot闚, zadymi這 ca陰 autostrad i stan窸o. Po rozebraniu przez tego samego mechanika okaza這 si, 瞠 dwa t這ki s przepalone i wypalone s zawory.
    Czy z貫 za這瞠nie rozrz康u mog這 mie na to wp造w?
  • Poziom 33  
    Oczywi軼ie.
    Zdecyduj si, sam wymieni貫 czy mechanik? Bo piszesz na dwa sposoby.

Przemo, ile widzia貫 'rozbieganych' turbodiesli? Ja przyznaj, 瞠 osobi軼ie 瘸dnego nie spotka貫m, aczkolwiek s造sza貫m o tej opcji. I my郵, 瞠 pr璠zej zatar豚y si albo korba bokiem, ni zd捫y這by wypali dziury w t這kach, wypali gniazda.
  • VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Na 99% turbina si sko鎍zy豉, konkretnie to uszczelnienie jej, olej poszed w uk豉d zasilania powietrzem, silnik si rozbiega, wypali這 ca造 olej i skutki jak opisa貫. Gdyby go od razu zadusi biegiem, pewnie nie by這by tak 幢e.

Rozrz康 nie mia nic do tego.

Dodano po 16 [minuty]:

ogur3k napisa:
    Oczywi軼ie.
    Zdecyduj si, sam wymieni貫 czy mechanik? Bo piszesz na dwa sposoby.

Przemo, ile widzia貫 'rozbieganych' turbodiesli? Ja przyznaj, 瞠 osobi軼ie 瘸dnego nie spotka貫m, aczkolwiek s造sza貫m o tej opcji. I my郵, 瞠 pr璠zej zatar豚y si albo korba bokiem, ni zd捫y這by wypali dziury w t這kach, wypali gniazda.

Tych silnik闚 ju wiele widzia貫m po takich przygodach, 瘸dna nowo嗆 :D

Korby bokiem, zajechany wa to zawsze w takich przypadkach.

Ale od dziury w t這ku, albo wypalonego gniazda dlaczego mia豚y si wkr璚i? Przecie wtedy kompresji nie ma.
  • Poziom 33  
    A gdyby by 幢e ustawiony rozrz康, pieczone t這ki tak d逝go a robi si dziury, a wtedy olej do komory spalania itd.? Ja mam tak teori ;)
    Oczywi軼ie, mog si myli...
    ogur3k napisa:
    A gdyby by 幢e ustawiony rozrz康, pieczone t這ki tak d逝go a robi si dziury, a wtedy olej do komory spalania itd.? Ja mam tak teori ;)
    Oczywi軼ie, mog si myli...

Dobrze kombinujesz, ale je郵i dziura w t這ku to spr篹ania brak, brak spr篹ania = brak zap這nu, taka moja teoria.

Do pytaj帷ego, tak to wygl康a這?

http://www.youtube.com/watch?v=Fw2r_lIRgpY
  • Poziom 12  
    Jest jeszcze mo磧iwo嗆 zatankowanego b喚dnie paliwa.Jak nala貫 przez pomy趾 albo kto nala Pb to objaw b璠zie podobny
  • Poziom 33  
    Przemo9826 napisa:

Dobrze kombinujesz, ale je郵i dziura w t這ku to spr篹ania brak, brak spr篹ania = brak zap這nu, taka moja teoria.

Do pytaj帷ego, tak to wygl康a這?

http://www.youtube.com/watch?v=Fw2r_lIRgpY

Argh! Faktycznie...
    Filmik przezacny, naogl康a貫m si ju ich, ale wci捫 ciesz :D

EDIT:
    Przez moment by豉 tu odpowied autora, ale polecia豉 do kosza. Niby z dmuchawk wszystko ok...
  • Poziom 10  
    Paliwo zala貫m na pewno ok bo mam paragon znaczy ON nie wiem jak z jako軼i. Po wymianie rozrz康u i filtr闚 oraz oleju auto zacz窸o dymi na czarno podczas zapalania. Wydawa te dziwny d德i瘯 na wolnych obrotach, takie piszczenie, pojecha貫m na drugi dzie do mechanika sprawdzi wszystko i zapewnia mnie 瞠 jest ok. Przejecha貫m ok 100 i podczas podjazdu pod g鏎k zacz掖 dymi na czarno, prze陰cza貫m bieg z 5 na 6 i na tym si moja jazda sko鎍zy豉. Wszed na 5ty obrot闚 kupa dymu i koniec.
    Kt鏎e t這ki oraz jakie zawory wypalone?
  • Poziom 10  
    Wtryski mog by powodem?
    Szagi27 napisa:
    Sprawd wtryski

Uszkodzenie t這k闚 wskazuje na wtryski, ale co to ma wsp鏊nego z wymian rozrz康u, oraz wkr璚eniem si silnika?

Olej by w silniku? Czy susza?
  • Poziom 10  
    Nie wiem. Mechanik twierdzi 瞠 zassa這 olej do komory spalania i dla tego wszed na takie obroty.
    okulokul napisa:
    Nie wiem. Mechanik twierdzi 瞠 zassa這 olej do komory spalania i dla tego wszed na takie obroty.

No bo tak pewnie by這, pytanie kt鏎璠y ten olej ssa這, kiedy nast徙i這 uszkodzenie t這k闚, przed czy po wkr璚eniu si silnika.

Miska zdj皻? Jak wygl康a wa? Olej jest w przewodach oraz ch這dnicy powietrza?
  • Poziom 31  
    Tak to czasem bywa. Mo瞠 zbieg okoliczno軼i, 瞠 pad這 po wymianie rozrz康u tym bardziej po przejechaniu 100 kilometr闚. Wypalanie to zazwyczaj lej帷e wtryski lub nie taki sk豉d mieszanki. Podziurawi t這k nie jest tak prosto. Zreszt z renault to wiele si mo瞠 zdarzy.
  • Poziom 10  
    Miska zdj皻a ale nie wiem jak wygl康a wa. Mam jeszcze pytanie czy mog這 to uszkodzi katalizator?
    okulokul napisa:
    Miska zdj皻a ale nie wiem jak wygl康a wa. Mam jeszcze pytanie czy mog這 to uszkodzi katalizator?

Co "to"?

Ch這pie Ty masz silnik na z這m a "katem" si martwisz?
  • Poziom 10  
    Zaczynam liczy koszt naprawy wi璚 pytam?
  • Poziom 10  
    Przemo powiedz mi jeszcze czy ta wymiana rozrz康u i filtr闚 mog豉 mie jakikolwiek wp造w na to co si sta這??? nic si nie dzia這 przed t wymian. Musz si upewni bo nie wiem czy mam jakie podstawy by wini mechanika za to co si sta這 i wzywa rzeczoznawc.
    okulokul napisa:
    Przemo powiedz mi jeszcze czy ta wymiana rozrz康u i filtr闚 mog豉 mie jakikolwiek wp造w na to co si sta這??? nic si nie dzia這 przed t wymian. Musz si upewni bo nie wiem czy mam jakie podstawy by wini mechanika za to co si sta這 i wzywa rzeczoznawc.

Nie wiem. Nie widzia貫m, nie rozbiera貫m, skutki te nie s jednoznaczne.

My郵 jednak 瞠 to zbieg okoliczno軼i.

Rzeczoznawc owszem mo瞠sz powo豉.

Na tym temat zako鎍zmy.