Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana wirnika z pradnicy w agregacie. HONDA EC9500

09 Mar 2011 18:50 10531 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    Posiadam agregat HONDA EC9500. Ale to pewnie podróbka hondy. Wygląda mniej więcej tak:

Pkt 10.11 regulaminu. Musisz to inaczej określić. [retrofood]

Większość części wygląda tak samo oprócz obudowy.
    Wykręciłem obudowę i stojan. Lecz nie nie umiem wyciągnąć wirnika. Wykręciłem śrubę z wału wirnika. Tylko nie wiem jak wykręcić go od strony przekładni.
    Mój wygląda dokładnie tak jak na tym zdjęciu.

Może ktoś już to wyciągał i wie jak to jest tam zbudowane bo ja już nie mam pojęcia.

Mam jeszcze pytanie o takiego typu agregaty. Moc Prądnicy jest zależny od obrotów silnika czy rodzaju uzwojenia. Wydaje mi się że to drugie ale nie jestem pewien. Niech ktoś mnie oświeci!!!

Co sądzicie o stojanach i wirnikach jakie znajdują się na allegro. Czy warto w nie inwestować?

Pozdrawiam]Link[/url]
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam !
    Wirnik osadzony jest na stożku wału korbowego silnika. Uderzając młotkiem przez kawałek twardego drewna na obwodzie wirnika , oddzieli się - zsunie się ze stożka. Od strony silnika nie ma żadnego śrubowego połączenia. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    to zdjęcie nie jest moje pochodzi z innego tematu. ja mam uszkodzone uzwojenie po za tym jest aluminiowe chce wymienić na miedziane wiec tak czy siak trzeba to wybić. jeśli jest na stożku to idę spróbować to wybić.
  • Poziom 43  
    Wykręć śrubę widoczną na zdjęciu idzie przez cały wirnik. Wirnik na stożku czasem trudno oddzielić jak już jeden kolega zauważył.

• Poziom 9  
    pisałem że tą szpilkę już wykręciłem.
    postukałem młotkiem i majzlem i już jest wszystko dobrze.

a co do reszty pytań wiecie od czego zależy moc prądnicy?
    od ilości uzwojenia czy od ilości obrotów na minute.
    bo nie wiem jaki kupić zamiennik.