Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP 6690 nie drukuje na czarno

09 Mar 2011 19:37 8510 1
  • Poziom 17  
    Witam, drukarka nie drukuje na czarno, tusze były zmieniane dwa razy, stosowane tylko oryginalna. Czy padłą głowica. Czy ktoś dysponuje serwisówką do drukarki, ewentualnie jak symbol jest tej głowicy. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Duże prawdopodobieństwo, że to tylko zapchana głowica - nie wiem dlaczego, ale najwyraźniej brother (bez względu czy oryginalny czy też nie) ma czarne tusze gęstsze niż kolorowe. Proponuję takie rozwiązanie: zatrzymanie głowicy w trakcie czyszczenia (odłączenia drukarki z kontaktu), podłożenie mocno zwilżonej izopropanolem ligniny pod przesuniętą na środek głowicę (pod ligninę można włożyć jakąś folię, żeby nie brudzić drukarki). Zresztą pisałam o czyszczeniu DCP 560CN:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7359913#7359913
    ostatnio powtarzałam procedurę i pomogło, aha można też powycierać wszystkie części czyszczące głowicę - zostaje tam dużo atramentu, który zasycha i dodatkowo łapie kurz - bardzo lepkie paskudztwo.

Prawdę mówiąc metod jest wiele, ale na sam początek warto spróbować bez rozkręcania z ligniną (nasączoną izopropanloem).