Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Certyfikaty, kursy dla automatyka

Prewitt_88 09 Mar 2011 20:23 2921 2
 • #1
  Prewitt_88
  Level 9  
  Witam, jestem studentem IV roku Automatyki i Robotyki na wydziale elektronicznym PWr. W niedalekiej przyszłości (czyli po zakończeniu studiów) chciałbym szukać pracy za granicą (Niemcy).

  Jakie certyfikaty z branży automatyki i informatyki dają większe szanse na zdobycie pracy na zachodzie? Uczelnia w tym aspekcie jak na razie nie oferuje zbyt wiele.

  Kursy dotyczące KNX, PLC (np. Simatic S7), Cisco, SAP, systemów wbudowanych - tylko to mi przychodzi do głowy. Może ktoś z Was mógłby doradzić co wybrać, do jakiej kwoty, i najlepiej z okolic Wrocławia?

  Z drugiej strony czy warto? Czy nie lepiej skoncentrować się na nauce języków i samemu studiować ww. zagadnienia?

  Aktualnie posiadam tylko uprawnienia SEP do 1kV.

  Pozdrawiam
 • #2
  czaruta
  Level 13  
  Na rozmowie kwalifikacyjnej bedziesz rozmawial na temat swoich umiejetnosciach i swoim doswiadczeniu zawodowym. Jako absolwent mozesz sie podeprzec jakims kursem, ale maja one znaczenie drugoplanowe, tak bylo w moim przypadku.
  Podales znaczne spektrum kierunkow, w ktorych mozna sie po twoich studiach speccjalizowac - tego wszystkiego i tak sie nie nauczysz. A drugie, ze jeszcze nie wiesz co chcesz dokladnie robic. Uwazam ze przynajmniej te kursy podstawowe to mozna sie samemu nauczyc, a jesli chcesz isc na jakis kurs to specjalnie pod wymagania danej firmy.
  A to po tym jak juz nawiazesz kontakt z potencjalnym pracodawca - jak bedziesz mial farta to Ci je zasponsoruje albo pojdziesz na szkolenie wewnetrzne.
  Lepiej skoncentruj sie na jezyku ogolnym i branzowym.
  Powodzenia
 • #3
  emus
  Level 16  
  Jeżeli masz zamiar pracować w przemyśle rafineryjnym, chemicznym, gazowniczym itp. to możesz zrobić kurs eksploatacji urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym w strefach zagrożonych wybuchem. Najlepiej w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach. Kurs kończy się egzaminem i wystawieniem świadectwa ważnego 5 lat.