Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Royal Lux TV7199-obraz drga w pionie

09 Mar 2011 22:09 1494 8
  • Poziom 13  
    Witam. TV jak powyżej. Obraz lekko drga w pionie po w.cz i AV. Góra obrazu lekko rozwarstwiona (lecz bardziej niż pozostała część obrazu). Efekt podobny jak przy braku filtracji 140V. Napięcia prawidłowe. Elki dla zasady podstawione. Mam wrażenie ze słychać jak by tykanie w trafie równo z częstotliwością drgań. Tranzystor linii nie przegrzewa się. Ok 10 lat temu mordowałem się z podobnym Royalem tylko nie pamiętam dokładnie rodzaju usterki. Uszkodzony był wówczas któryś z rezonatorów. Ktoś spotkał się z podobną usterką?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    raflo napisał:
    Elki dla zasady podstawione.

Dobrze że nie napisałeś "zaliczone". Ale i tak przegiąłeś pałkę, wymienić Elżbietę ja też potrafię, ale ją trzeba pomierzyć, zajrzeć do odchylania, i tu się zastanowić.
  • Użytkownik obserwowany
    Cytat:
    Elki dla zasady podstawione.

Wszystkie?
    To sprawdź jeszcze kondonki.
  • Poziom 43  
    raflo napisał:
    Ok 10 lat temu mordowałem się z podobnym Royalem tylko nie pamiętam dokładnie rodzaju usterki. Uszkodzony był wówczas któryś z rezonatorów.
    Co za problem tu wymienić?
  • Poziom 13  
    Nie problem wymienić,tylko że nie kojarzyłem który. Przypomniałem sobie że to był ceramiczny 503. Niestety w tym przypadku nie pomogło. Nadal nie znalazłem przyczyny.
  • Poziom 33  
    raflo napisał:
    Nadal nie znalazłem przyczyny.

Masz możliwość obejrzeć przebiegi w układzie pionu oscyloskopem?
  • Użytkownik obserwowany
    Cytat:
    Royal Lux TV1179

A jest w ogóle taki model bo nawet google go nie znajduje. Prócz oczywiście twojego tematu....
  • Poziom 13  
    Faktycznie, coś się z modelem poprzestawiało. Model to TV-7199