Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ploter Mera 621S, jak podłączyć pod COM, nie mając COM?

zuraf 09 Mar 2011 23:14 1741 2
    zuraf
    Level 14  
    Witam.

Kupiłem stary ploter Mera 621S. Z komputerem komunikuje się on przez RS232C. Chciałbym podłączyć go do laptopa. No właśnie... I tu pojawia się problem, bo jak wiadomo żaden nowszy laptop nie ma portu COM. I tutaj rodzi się kilka pytań.

Jakie linie portu COM wymagane są do komunikacji z ploterem?
    Myślałem nad przejściówką USB->COM, ale one wszystkie oparte są o PL2302 lub FT232 i jak sądzę te wspaniałe adaptery mają wyjście w standardzie TTL. Jeśli dobrze wiem, to RS232C pracuje na +/-12V. Czyli należałoby dołożyć MAX'a 232. Tylko pytanie do którch lini. Czy wystarczyło by do Tx/Rx, czy do pozostałych też?

Chy ploter będzie działał na adapterze ExpressCard->COM?

Pozdrawiam.
    sonne2
    Level 21  
    Dobre pytania zadajesz.
    Moim zdaniem nie opłaca się kupować takiego adaptera. Jego koszt to ok. 150-200 zł za porządny adapter. Powinno to pracować, ale nie masz 100% gwarancji.
    A za tą kwotę kupisz używanego laptopa z 13-14 calowym ekranem i portem COM i LPT.
    zuraf
    Level 14  
    Witam.

Zaryzykowałem i kupiłem nieco droższą przejściówę z USB. Okazało się, że na wyjściu jest standard rs232, więc skleiłem adapter 9 to 25pin i ploter ożył... Lecz ożywając zachaczył o odstającą kartkę, która zrzuciła linki... Może ktoś serwisował te urządzenia i wie w jaki sposób nawinąć z powrotem te linki na bęben?