Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cp 343-1 advanced + s7-1200

10 Mar 2011 00:08 1206 4
  • Poziom 2  
    Witam !!!

Chciałbym się zapytać czy ktoś kiedykolwiek robił coś takiego jak połączenie sterownika S7-300 który posiada procesor komunikacyjny cp 343-1 advanced i sterownika s7-1200?? Chodzi tu o połączenie przez PROFINET. Jestem jak narazie mało obeznany w temacie a jest to mi bardzo potrzebne. Może jest gdzieś jakiś prosty poradnik do konfiguracji takiego połączenia. I przydało by się żeby połączenie miedzy tymi urządzeniami było wykonywane przez router gdyż jest potrzeba aby przez PROFINETa programować S7-1200 który będzie korzystał z wyjść i wejść S7-300 który jest już połaczony do stanowiska MPS FESTO.
  • MetalworkMetalwork
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 2  
    rozumiem że w tym przypadku jest bez znaczenia która jednostka jest nadrzędna ?? bo u mnie jednostka nadrzędna ma być właśnie S7-1200 a w sumie te 300-setki są tak połączone ze jedna działa jako master już. Zamotana trochę sprawa.
  • Poziom 15  
    w przypadku s7-connection s7-1200 może działać tylko jako slave. Jeśli dobrze się orientuje to możesz mieć tylko jednego mastera na sieci (sa tam jakieś rozwiązania master-master ale to inna historia) W t-communication myślę ze jest podobnie : s7-1200 może być tylko slavem. Niedługo ma sie pojawiając master dp i slave dp dla s7-1200.
  • Poziom 2  
    no to jestem trochę nie pocieszony tym faktem ale będę szukał dalej może jednak da rady to uruchomić jak nie to zostanie mi tylko zastąpienie jednej z 300-tek s7-1200 i tyle. A szczegółowa instrukcja jest w tym linku który mi podałeś więc nie będzie problemu z tym :) i wielkie dzięki za pomoc