Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon 9600 - Podłączanie telewizora LCD pod DVI

Poduszkowiec666 10 Mar 2011 12:10 2682 14
  • #1 10 Mar 2011 12:10
    Poduszkowiec666
    Poziom 8  

Witam!

Na wstępie zaznaczę, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o zabawę z bebechami komputerowymi i grzebaniem w Biosie (umiem ustawić w nim tylko poprawną datę). Moderatorów z góry przepraszam, jeśli to złe miejsce na ten wątek. Mój problem wygląda następująco:

Kupiłem niedawno telewizor lcd 32" (THOMSON 32HS2244) i próbuję podłączyć go kablem HDMI do przejściówki HDMI-DVI, którą z kolei podpinam pod kartę graficzną (Radeon 9600 Series). Tu właśnie zaczyna się problem. Po złączeniu tego wszystkiego w całość na telewizorze, gdy przełączę go na odbiór z danego gniazda HDMI wyskakuje napis "Brak syngału!". Mimo dłubania przez całą noc, nie daję rady...

Dodam, że gdy próbuję podłączyć mój monitor (Samsung SyncMaster 932B) pod DVI (w komplecie do monitora mam taki kabel) - jest to samo. Brak sygnału. Wniosek jest prosty - coś jest z DVI, bo monitor na VGA śmiga.

Karta graficzna ma wyjście VGA, DVI oraz S-Video.
    Wydaje mi się, że trzeba przestawić coś w Biosie, ale niestety tego nie potrafię, a nie chciałbym niczego popsuć. Może to także kwestia sterowników, ale mam raczej wszystkie aktualne. Poza tym pamiętam, że kiedyś monitor podłączałem pod DVI i wszystko działało.

Do swojego posta dołączam zdjęcia kabli, przejściówki, gniazd w TV i PC oraz stosowne screeny. Dodam, że na komputerze mam zainstalowane dwa system Windows XP i Ubuntu.

Uprzejmie proszę o pomoc... :cry:

Zdjęcia:

Radeon 9600 - Podłączanie telewizora LCD pod DVI Radeon 9600 - Podłączanie telewizora LCD pod DVI Radeon 9600 - Podłączanie telewizora LCD pod DVI Radeon 9600 - Podłączanie telewizora LCD pod DVI Radeon 9600 - Podłączanie telewizora LCD pod DVI

Radeon 9600 - Podłączanie telewizora LCD pod DVIRadeon 9600 - Podłączanie telewizora LCD pod DVI

Radeon 9600 - Podłączanie telewizora LCD pod DVI Radeon 9600 - Podłączanie telewizora LCD pod DVI

0 14
  • Mitronik
  • #3 10 Mar 2011 13:06
    Poduszkowiec666
    Poziom 8  

Monitor działa przez kabel VGA, właśnie go używam. Nie działa natomiast przez kabel DVI (mam taki bez przejściówki, z kompletu od monitora). To tak jakby po prostu było coś z tym gniazdem DVI. Niestety nie mam innego urządzenia, na którym mógłbym jeszcze to przetestować. Reasumując - DVI nie działa ani z kablem od monitora, ani z przejściówką i kablem HDMI.

0
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #4 10 Mar 2011 13:11
    11111olo
    Poziom 43  

Reasumując sprawdź kartę na innym monitorze ze złączem DVI. Jak nie będzie obrazu to wymień kartę na sprawną.

0
  • #5 10 Mar 2011 15:14
    helmud7543
    Poziom 42  

Czy podczas uruchamiania komputera (zanim system się uruchomi) też nic nie jest wyświetlane? Jeśli się wyświetla to kwestia ustawień, jeśli nie kwestia sprzętowa.

0
  • #6 10 Mar 2011 15:49
    Poduszkowiec666
    Poziom 8  

Tylko i wyłącznie "Brak sygnału!". Postaram się wieczorkiem sprawdzić jeszcze jeden monitor, jak nie wyjdzie to kupię nową kartę graficzną.

0
  • #7 10 Mar 2011 16:09
    irondick
    Poziom 31  

Z tego co widzę to komputer możesz podłączyć do TV poprzez złącze Component.
    Co do podłączenia przez HDMI i przejściówkę to chyba karta za stara.
    Sprawdź na innym monitorze czy działa po DVI.

0
  • #8 10 Mar 2011 16:20
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Wszystko jest OK. Jedyne co nalezy zrobić, to zainstalować sterowniki od ATI i w ich opcjach włączyć wyjście DVI w odpowiednim trybie. (Klon albo rozciągnięcie). Starsze karty wymagają manualnego włączenia 2 monitora.

0
  • #9 10 Mar 2011 16:23
    11111olo
    Poziom 43  

To chyba nie do końca tak. Jeśli by podłączył sprawny monitor sprawnym kablem pod złącze DVI to musi być obraz - choćby w biosie.

0
  • #10 10 Mar 2011 17:19
    Poduszkowiec666
    Poziom 8  

Podłączyłem kolejny monitor pod DVI i niestety nie działa. Byłem także w czterech sklepach komputerowych i nie mieli kabli VGA-Component. Poza tym, z tego co rozumiem, to przez owy kabel mogę podłączyć albo TV albo Monitor, a nie dwa naraz? Wiem, że są rozgałęźniki VGA, ale wtedy nie ustawię dwóch różnych rozdzielczości. Dobrze myślę?

Jeśli tak to zaraz tego bubla wywalam i idę po jakąś dobrą kartę graficzną i już nie będę Wam zawracał głowy...

0
  • #11 11 Mar 2011 05:27
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

No właśnie różnie bywa z tym biosem. Najczęściej jest tak, że owsem działa w ten sposób, ale tylko w trybie VGA. W trybie cyfrowym DVi/HDMI musi już być odpowiednio ustawiony sterownik.

0
  • #12 11 Mar 2011 06:06
    jacekw7
    Poziom 15  

Poduszkowiec666 napisał:
    ... Jeśli tak to zaraz tego bubla wywalam i idę po jakąś dobrą kartę graficzną i już nie będę Wam zawracał głowy...

Pomału z tym wyrzucaniem
    Czy ty oczekujesz że monitor sam się przełączy z analogowego gniazda na cyfrowe ?
    Nie wiem jak mają Twoje monitory bo mojego Dell'a po podłączeniu innego źródła muszę przełączyć przyciskiem na panelu , może i Ty musisz coś takiego odnaleźć
    Co do tv to nic nie piszesz o ustawieniach w Catalyst control center - ten program również sam się nie domyśli co masz na myśli i sam nie wybierze dokąd kierować sygnał.
    Przemyśl te tematy ,popróbuj i dopiero pisz
    Powodzenia

0
  • #13 11 Mar 2011 07:44
    Poduszkowiec666
    Poziom 8  

jacekw7 napisał:
    Czy ty oczekujesz że monitor sam się przełączy z analogowego gniazda na cyfrowe ?

No przecież nie jestem blondynką ;)

W panelu Catalyst próbowałem naprawdę wszystkiego. Klonowania, rozciągania, sprawdziłem każdą rozdzielczość etcetera i nic.

0
  • #14 15 Mar 2011 18:18
    irondick
    Poziom 31  

Nie rozumiem twojego pytania "przez owy kabel mogę podłączyć albo TV albo Monitor, a nie dwa naraz?"
    Tym kablem łączysz komputer z monitorem w twoim wypadku telewizorem. Inne podłączenia według możliwości gniazd.

0
  • #15 15 Mar 2011 20:50
    Poduszkowiec666
    Poziom 8  

irondick napisał:
    Nie rozumiem twojego pytania "przez owy kabel mogę podłączyć albo TV albo Monitor, a nie dwa naraz?"
    Tym kablem łączysz komputer z monitorem w twoim wypadku telewizorem. Inne podłączenia według możliwości gniazd.

Spójrz...

Poduszkowiec666 napisał:
    Poza tym, z tego co rozumiem, to przez owy kabel mogę podłączyć albo TV albo Monitor, a nie dwa naraz? Wiem, że są rozgałęźniki VGA, ale wtedy nie ustawię dwóch różnych rozdzielczości. Dobrze myślę?

Wiem, że łącze nim komputer i monitor, przecież nie mikrofalówkę. Chodziło mi o rozgałęźniki. Źle zbudowałem zdanie. Zresztą to już nie istotne.

Kupiłem nową kartę graficzną - wszystko śmiga elegancko (gniazdo DVI było zepsute). Dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)

0