Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony system plików po odzyskaniu tablicy partycji

pchojak 10 Mar 2011 15:14 2191 9
  • #1 10 Mar 2011 15:14
    pchojak
    Poziom 12  

Mam problem z dyskiem Seagate ST31000528AS firmware:CC38. Podczas po instalacji linuxa rozpadł mi się jeden dysk(tablica partycji). Próbowałem ją przywrócić TestDisk i udało się w 50% dwie partycje śmigają a przy dwóch pozostałych pojawia się komunikat"Wydaje się, uszkodzony system plików"
    Uszkodzony system plików po odzyskaniu tablicy partycji.SMART odczytany z TestDisk Uszkodzony system plików po odzyskaniu tablicy partycji Uszkodzony system plików po odzyskaniu tablicy partycji.
    Dalej odpaliłem DMDE i mam o to takie wyniki Uszkodzony system plików po odzyskaniu tablicy partycji Uszkodzony system plików po odzyskaniu tablicy partycji Jaka jest szansa na uratowanie tych dwóch pozostałych partycji razem z danymi?

0 9
  • #2 10 Mar 2011 17:33
    Damian_
    Poziom 25  

A które partycje śmigają, a które nie śmigają?
    Gdzie to instalowałeś tego Linuxa, bo na dysku nie ma śladów Linuxa i nie bardzo to wygląda na jego winę.
    Powinieneś widzieć dane z partycji: Dane, Foty, Muzyka.
    A niedostępna jest Filmy

0
  • #3 10 Mar 2011 18:19
    pchojak
    Poziom 12  

Właśnie oto chodzi że linux był instalowany na innym dysku tylko podczas instalki wywaliło jakiś błąd odnośnie tego dysku. Widoczne są partycje Dane i Filmy, brak partycji Muzyka i Foty

0
  • #4 10 Mar 2011 18:29
    Damian_
    Poziom 25  

Jak widziane są partycje w Zarządzaniu dyskami, możesz zrobić screen-a.
    W DMDE zaznacz po kolei partycje Muzyka i Foty, następnie kliknij Otwórz wolumin i zobacz czy widzisz dane na partycjach. Jeżeli pojawią się jakieś błędy przy otwieraniu woluminu to je podaj na forum

0
  • #5 10 Mar 2011 18:40
    pchojak
    Poziom 12  

w xp są to partycje I i J
    Uszkodzony system plików po odzyskaniu tablicy partycji
    W DMDE jedynie błąd się pojawia na początku po wyborze hdd pierwszy screen z DMDE

0
  • #6 10 Mar 2011 18:54
    Damian_
    Poziom 25  

Damian_ napisał:

W DMDE zaznacz po kolei partycje Muzyka i Foty, następnie kliknij Otwórz wolumin i zobacz czy widzisz dane na partycjach. Jeżeli pojawią się jakieś błędy przy otwieraniu woluminu to je podaj na forum

widzisz dane? W oknie z partycjami, screen który podałeś na początku z nazwami partycji, na dole w prawym rogu masz Otwórz wolumin

0
  • #7 10 Mar 2011 19:00
    pchojak
    Poziom 12  

Jest jak sieczka są jakieś dane ale porozwalane Uszkodzony system plików po odzyskaniu tablicy partycji

0
  • #8 10 Mar 2011 19:08
    Damian_
    Poziom 25  

wygląda na to że uszkodzony masz MFT, czy masz na tyle wolnego miejsca na innym dysku żeby odzyskać dane na inny dysk.
    Możemy jeszcze spróbować połączenie przez Teamviewer. Jeżeli chcesz to podaj gg

0
  • #9 10 Mar 2011 19:13
    pchojak
    Poziom 12  

gg436098 tam podam nr do teamview

0