Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Canon BJC6200 nie można zresetować.

10 Mar 2011 16:18 968 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    Drukarka jest z "odzysku" . Wyczyszczona, udrożnione głowice, nowy czarny kartridż , zainstalowane sterowniki ze strony producenta. Po włączeniu przesuwa kilka razy głowice i zaczyna migać 6x pomarańczowo i 1x zielono (nie ma beepów) i tak wkoło Wojtek. Próbowałem chyba wszystkich podpowiedzi z forum jak zresetować tą zgagę i nic. Dodam , że system znajduje ją jako BJ F620 , ale to chyba nie ma znaczenia. Podglądałem identyczny wątek na jakimś zagranicznym forum i też nic.
    Ten chyba angielski temat ciągnąl się kilka miesięcy i zakończył się stwierdzeniem serwisanta Canona , że uszkodzona jest elektronika drukarki . Wcześniej serwis zwodził klienta namawiając do kupna kartridży , a potem głowic narażając go na spore koszty , a efekt był żaden. Skończyło się kupnem nowej innej drukarki .
    Może jednak u nas ktoś rozgryzł ten problem i podpowie mi co zrobić ?
    :?:

• Poziom 34  
    Drukarka nie wykrywa głowicy. Wymień głowice lub płytę główną. Chyba że miga na przemian to przepełnione pochłaniacze.
  • Poziom 10  
    Głowice , to spory i niepewny wydatek , a elektronika jest nieosiągalna. Może niejasno wyraziłem moją prośbę i sugestię , ale chodziło mi o możliwość naprawy , lub przeprogramowania elektroniki. Standartowe metody resetowania już dawno sprawdziłem i okazały się nieskuteczne . Może istnieje jakiś program serwisowy do tego modelu ?
    Dzięki za odzew.