Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia z płytą indukcyjną Amica typ C 632.745 TaHDQSr

Bosstar2 10 Mar 2011 16:29 4938 4
  • #1 10 Mar 2011 16:29
    Bosstar2
    Poziom 12  

Mam problem z małym palnikiem płyty indukcyjnej w w/w kuchni. Palnik raz rozpoznaje garnek i uruchamia indukcję i gotuje, innym razem rozpoznaje, zaczyna gotować i w trakcie przerywa, a jeszcze innym razem go nie wykrywa i mruga tylko nastawiona cyfra.Garnek jest cały czas ten sam, który na pozostałych palnikach jest wykrywany bez problemu za każdym razem. Czy ktoś miał może taki przypadek, lub może udzielić mi podpowiedzi? Domyślam się że chodzi tu chyba o złą czułość, lub uszkodzenie układu rozpoznającego naczynia, ale nie mam w płytach indukcyjnych doświadczenia. Dziękuję z góry za pomoc !!!
    Pozdrawiam

1 4
  • #2 05 Lis 2011 11:34
    Yahoo
    Poziom 20  

Mam na warsztacie taką samą kuchnie z tym samym problemem
    tylko ze teraz juz żaden palnik nie rozpoznaje - nie wiem jak sprawdzić palnik indukcyjny - MOze Ktoś podpowie jak to sprawdzić ?

0
  • #3 01 Gru 2011 05:04
    matrixmk
    Poziom 1  

witam czy udało się usunąć usterkę proszę o podanie przyczyny tych objawów ponieważ mam ten sam problem z płytą indukcyjną Amica-- po ustawieniu garnka na obojętnie którym polu kuchnia zaczyna działać prawidłowo ale po chwili miga wskażnik z zadaną warością i albo zaczyna działać poprawnie dalej albo się wyłączy z góry dziękuje

0
  • #4 01 Gru 2011 08:17
    Yahoo
    Poziom 20  

Witaj

U mnie taki sam objaw jak u Ciebie - z tym że klient mówił że po kolei wysiadały płyty i teraz kiszka. Kuchnia u mnie stoi na warsztacie nie mam pojęcia co z nią zrobić.
    Nie wiem jak sprawdzić poszczególne płyty - bo wychodzi na to ze indukcja nie widzi garnka i dlatego tak się zachowuje. Może to jakieś typowe zachowanie Może indukcyjność tej płyty sie zmniejszyła - nie mam pojęcia.

Brak podstawić inna indukcyjność i przetestować

4
  • #5 15 Gru 2011 22:04
    Bosstar2
    Poziom 12  

Witam!
    Ja dobrałem się do elektroniki tej kuchni, ale wtedy zobaczyłem wizualnie sporo elementów nadpalonych (przegrzanych) a szczególnie rezystory, i wyciągnąłem wniosek że obłędem byłoby pakować się w sprawdzanie i wymianę tych podzespołów, myślę że nadpalenie tych elementów powodowało niestabilność (pływanie czujnika wykrywania naczynia) i zrezygnowałem z naprawy, dziwne że to się dzieje w płytach Amica.
    Pozdrawiam

1