Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Gracja bierze za dużo wody

jackov 27 Paź 2004 22:09 2162 3
 • #1 27 Paź 2004 22:09
  jackov
  Poziom 10  

  Witam!
  Mam problem z pralką POLAR Gracja, przy pierwszym nabieraniu wody nabiera cały zbiornik i musze zakręcać dopływ bo by przelała. Za drugim razem jest juz dobrze. Co to moze być ?

  0 3
 • #2 27 Paź 2004 22:24
  skryn
  Admin grupy AGD

  Masz dwie możliwości. Pierwsza, to sprawdź elektrozawór przy wyłączonej(!) pralce (czy nabiera wodę, jeżeli tak, to do wymiany, koszt ok. 35PLN). Druga to hydrostat (jeżeli w niego dmuchniesz, to dwa razy "klika"). Jest trzecia, a mianowicie kubek tegoż hydrostatu (z tyłu zbiornika), czy jest drożny.
  Pozdrawiam.

  0
 • #3 27 Paź 2004 22:35
  Paw_el

  Specjalista AGD

  Witam.
  Prawdopodobnie przyczyną będzie pęknięta sprężynka w elektrozaworze, lub zapchana memebrana elektrozaworu.

  0
 • #4 27 Paź 2004 22:53
  zbych m
  Poziom 17  

  Praktcznie kolega Skryn wyjaśnił wszystko, Atak na "chłopski rozum" to jeżeli przy wyłączonej pralce leci woda do zbiornika to uskodzony elektrozawór, w którym najczęściej uszkadza się sprężynka w wyniku korozji, już po jakiś 2-3 latach eksploatacji. Jeżeli takową posiadasz to możesz podmienić. Następnie to zabicie proszkiem układu hydrostatu. Tu doraźnym sposobem jest zdjęcie wężyka z hydrostatu i przedmuchanie, a w ostatecznosci zdjęcie całej rurki odprowadzającej i przemycie, ale do ponownego założenia wskazane jest użycie butaprenu aby nie przeciekało. No i trzecia ostatnia możliwość to uszkodzenie hydrostatu. Tu jak już kolega wspomniał trzeba dmuchać i słuchać czy następuje przełączenie, a najlepiej jeszcze podłączyć omomierz. Więcej możliwości praktycznie nie ma.

  0