Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Navroad 560BF + automapa 6.1.0

10 Mar 2011 19:49 3849 6
  • Level 2  
    Automapa (Pl+Eu) kupiona wraz z urządzeniem, zainstalowana na karcie 2 GB. Problem to nie zapamiętywanie dodawanych punktów do "Ulubionych" po wyłączeniu urządzenia. Dopóki navi jest uruchomiona, to dodane punkty są widoczne i można np. do nich ustalać trasę. Jeśli navi wyłączę (czy przez przytrzymanie przycisku czy tylko przez zakończenie programu w menu), to po włączeniu AM nie ma żadnych dodanych punktów (zarówno do POI, jak i do ulubionych). Zastanawiam się, czy to nie wina bardzo małej ilości pamięci dostępnej na mikroSD - AM zajmuje 1,9 GB. Nie można więc ustawić nawet "Dom" i "Praca". Proszę o pomoc, ale wyjaśnienia bardziej jak dla humanisty niż informatyka.
    Pzdr
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 38  
    1. na karcie powinno byc ok. 10 MB miejsca minimum
    2. karta SD powinnia miec przelacznik w pozycji UNLOCK
    3. WSZYSTKIE pliki Automapy NIE MOGA miec atrybutow system/archive/ -szczegolnie folder ustawien
    4. karta powinna miec mozliwosc zapisu pod windows CE - sprawdz czy tak jest!
  • Level 2  
    Dzięki za podpowiedzi.
    Problemem jest chyba brak miejsca na karcie. We właściwościach karty wyświetla się; zajęte 1,966768128, wolne 0 bytes. Karta nie jest zablokowana, atrybuty właściwe.
    Dzisiaj skopiowałem "nielegala" na kartę 4 GB, uruchamia się tylko przez eksploratora, ale można dodawać i ulubione i POI.
    Wychodzi na to, że sprzedawca (dystrybutor) sprzedał mi produkt niepełnowartościowy - nie mogę w pełni wykorzystać możliwości programu, a także nie mogę mapy zaktualizować (mam takie prawo w czasie ważności licencji), ponieważ nowa wersja ma powyżej 2 GB. Wybiorę się do sprzedawcy, może coś wskóram.
  • Level 39  
    kaba55 wrote:
    Dzięki za podpowiedzi.
    Problemem jest chyba brak miejsca na karcie. We właściwościach karty wyświetla się; zajęte 1,966768128, wolne 0 bytes. Karta nie jest zablokowana, atrybuty właściwe.
    Dzisiaj skopiowałem "nielegala" na kartę 4 GB, uruchamia się tylko przez eksploratora, ale można dodawać i ulubione i POI.
    Wychodzi na to, że sprzedawca (dystrybutor) sprzedał mi produkt niepełnowartościowy - nie mogę w pełni wykorzystać możliwości programu, a także nie mogę mapy zaktualizować (mam takie prawo w czasie ważności licencji), ponieważ nowa wersja ma powyżej 2 GB. Wybiorę się do sprzedawcy, może coś wskóram.

Automapa jest dostępna również w wersji 2GB
    Możesz również zainstalować bez kilku krajów - do których nie zamierzasz się wybierać i bez problemu mieści się na karcie 2GB i zostaje miejsce na POI.
  • Level 38  
    Tutaj masz dwie tzw MASKI do Automapy - pozwalajace z NORMALNEJ installki 2,5GB zainstalowac Automape XL Europa na karcie 2GB, i to tak, by wystarczylo miejsca takze na pkty POI.

Maski do instalacji Automapa Europa (Link)

Jak to zrobic?

Maska do instalacji Automapy Europa na karcie 2GB - Na stronie "wskaz wybrany obszar mapy" wybierz najnizsza opcje - "wskaz maske mapy z pliku" i wybierz ten wlasnie plik. Oczywiscie mozesz samodzielnie zdefiniowac inna, wlasna maske - i metoda prob i bledow liczyc ze sie zmiesci na 2GB :)

Produkt calkowicie koszerny i legalny ;)