Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta Bizhub 130 Regeneracja Toneru

piotrek1980 10 Mar 2011 20:45 2837 4
    piotrek1980
    Level 16  
    Witam mam owe urządzenie i chciałbym zregenerować cartridge z tonerem,czy juz ktos z Was to robił moze ??? Proszę o wskazówki i pomoc bo nigdzie nie moge dostac zasypki o ile taka istnieje do tego modelu. Pozdrawiam:D
    bastek00
    Level 11  
    A ja właśnie znalazłem rozwiązanie mojego i nie tylko problemu - BANALNIE PROSTE :)

1. Otwieramy klapkę w maszynie
    2. Wyjmujemy kartridż

3. Odkręcamy 2 śrubki od zielonego uchwytu

4. Zdejmujemy uchwyt a pod nim...
    Konica Minolta Bizhub 130 Regeneracja Toneru Konica Minolta Bizhub 130 Regeneracja Toneru

no właśnie... banał... plastikowy korek... i dziura do środka :))

Zaraz zamawiam zasypkę i regeneruję. Mam nadzieję, że pomogłem...

I jeszcze jeden problem do rozwiązania.
    Maszyna jak chwilę "postała", dosłownie parę minut to pierwsze kopie robiła z kleksami, plamami. Dopiero od 3-4 kartki szło czysto. Możliwe, że to tak jak niektórzy pisali bierze się z racji zbyt małej ilości proszku w tonerze.

Ja stwierdziłem jeszcze coś.
    Należało wyjąć drugi element - ten z wałkiem światłoczułym. Na nim właśnie jak go obracałem widziałem jakby zaschnięte plamy. Wałek nalezy wyjąć, ponieważ pod nim jest drugi, czarny z takiej jakby twardej gąbki. To ona ścierając się na blaszkach tworzy takie zwitki jakby kurz zbity w grudki. Odkurzyłem to obracając tym wałkiem a następnie złożyłem. Dlatego, że wszystko było ruszone pierwsza kopia wyszła oczywiście lekko przyciemniona/przybrudzona, ale już druga wyglądała normalnie. Do tego zdjęć już nie robiłem, ale myślę, że wg "chłopskiego" opisu każdy sobie da radę.

Pozdrawiam

[edit]
    I moja radość została przyćmiona trochę.

Toner dosypałem, działa kilka dni, jednak dziś zaczęło wyświetlać błąd "low toner"... a proszek jest. Drukuje i skanuje normalnie tylko jak zgasić ten komunikat? Czego mogłem nie zrobić i jak to poprawnie wykonać?
    piotrek1980
    Level 16  
    OD strony napędu jest bezpiecznik chyba który inicjalizacje toner
    Łikam
    Level 22  
    Napisz Bastek jak ten toner się sprawuje po wykonaniu 1000 str. albo więcej i jaką dałeś zasypkę.
    bastek00
    Level 11  
    Zasypkę kupiłem u Dr Tusza, jakość uważam że jest taka jaką miałem poprzednio, czyli dobra. Wcześniej też już ktoś go regenerował - był lekki ślad na zamknięciu bezpiecznika.

Zrobiłem jakieś 620 kopii narazie. Nie przelutowałem bezpiecznika, więc zakładam że to może być problemem, ale radzę sobie z nim co jakiś czas (co ok. 100-150 kopii) tak, że robię na chwilę zwarcie cieniutkim drucikiem i wtedy "low toner" na jakiś czas się kasuje. Drucik nie może być w miejscu bezpiecznika cały czas, ponieważ inaczej wyświetla się błąd nr 5 chyba.

Ogólnie uważam, że mi się udało i jestem zadowolony.