Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf III 1.8 - wymiana aparatu zapłonowego

andre82 10 Mar 2011 21:00 15869 13
  • #1 10 Mar 2011 21:00
    andre82
    Poziom 8  

Witam. Szwagier wyjął aparat zapłonowy z silnika i jest problem bo wypucował go śladów nie widać na nim a nie wiem czy kołnierz na aparacie ma dojść do bloku do końca czy ma być odstęp bo za cholerę nie idzie go wcisnąć tak by doszedł do bloku.pytam bo z niemiecką motoryzacja nie mam do czynienia na co dzień jakiś patent jest na to?

-1 13
  • #2 10 Mar 2011 21:08
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 10 Mar 2011 23:34
    ociz
    Moderator Samochody

Na ośkę pompy olejowej musi trafić.

1
  • #4 11 Mar 2011 19:52
    andre82
    Poziom 8  

zrobione ale pojawił się problem z ustawieniem zapłonu czy w czsie gdy palec jest na 1 cyl ustawiony czujnik halla ma być na wprost wycięcia na tym kółku czy na wprost blachy?

2
  • #5 11 Mar 2011 19:54
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 11 Mar 2011 20:19
    andre82
    Poziom 8  

tyle to ja wiem pytanie jest gdy palec na 1 cyl to czy czujnik ma sie pokrywac w wycięciem na kółku
    czy nie

0
  • #7 11 Mar 2011 20:27
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 11 Mar 2011 20:31
    robokop
    Moderator Samochody

A tam przypadkiem nie ma płetwy w trybiku, tak że ta się wsadzić tylko w jeden, właściwy sposób?

0
  • #9 11 Mar 2011 20:32
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 04 Paź 2012 22:22
    krishna23
    Poziom 10  

witam Was, zaczalem szukac przyczyny nie palacego vw passat b4 silnik 2.0 benzyna z gazem ( poprostu w czasie jazdy zgasł) . jak sie okazalo nie bylo iskry na swiecy. ale jak wyjalem przewod WN z kopulki ten ktory idzie od cewki i wsadzilem na niego swiece to iskra byla. wiec sprawdzilem palec i kopulke. sa ok. wyjalem wtyczke z czujnika halla i na wlaczonym zaplonie masowalem srodkowy pin to pompa sie odzywala, wtryskiwacz tez i i skra byla. podczas proby krecenia nie odpala, to wiec wychodzi na walniety czujnik halla. postanowilem zmienic caly aparat niz sam czujnik. wyjalem stary aparat ale nie ustawilem 1 tloka w GMP . wsadzilem drugi aparat i lipa bo nie pali. iskra jest i probuje zalapac, strzela, a nawet blokuje wal. czyli wiadomo ze spieprzylem robote i zaplon jest zle ustwiony i nie w tym momencie jest iskra co powinna. albno duzo za wczesnie albo duzo za puzno. teraz prosze o pomoc jak poprawnie wsadzic ten aparat, i wie ktos jaka jest kolejnosc zaplonu tego silnika. ( czy to jest 1-3-4-2 ?)

0
  • #11 04 Paź 2012 22:23
    kajaba autoserwis
    Poziom 29  

krishna23 napisał:
    . ( czy to jest 1-3-4-2 ?)
    Tak.

2
  • #12 04 Paź 2012 22:43
    krishna23
    Poziom 10  

jesli zdejme pokrywe rozrzadu i ustawie na znaki wal korbowy i rozrzadu czyli tlok nr 1 w gmp pod koniec suwu sprezania to w tej pozycji musze wsadzic aparat aby wyciecie pod kólkiem zebatym trafilo w pletwe od napedu pompy - to wiem. ale to nie wystarczy bo przeciez palec musi byc w odpowiednim polozenie, i wlasnie jakim?. wiem ze w maluchu zaplon mozna ustawic podlanczajac zwykla zarowke, czy tu tez sie tak da i gdzie ja wpiac ewentualnie?

Dodano po 3 [minuty]:

dzieki kajaba autoserwis. czyli w takiej kolejnosci musze powkladac przewody do kopulki zgodnie ze wskazowkami zegara. czyli to juz wiemy, ale zanim te przewody to zostaje prawidlowe ustawienie tego aparatu

Dodano po 6 [minuty]:

kolega Motronic napisal kilka postow wyzej :
    Cylinder nr 1 na koniec suwu sprężania/początek pracy . Aparat wsadzać tak, aby palec wskazywał na rysę naciętą na obrzeżu.

tej rysy szukac na obrzezu aparatu czy otworu w bloku silnika??

wedlug mnie to jesli jest jakas rysa na obrzezu aparatu nie mialoby sensu ustawiac palca na wprost niej bo przeciez aparatem mozna krecic.

0
  • #13 04 Paź 2012 22:54
    kajaba autoserwis
    Poziom 29  

Rozrząd na znaki, Jak ściągniesz kopułkę masz nacięcie na aparacie, ustaw palec na nacięciu i to jest pierwszy!A dalej 3-4-2.
    To tak w skrócie, wszystko u wuja Google znajdziesz.

0
  • #14 05 Paź 2012 21:59
    krishna23
    Poziom 10  

aparat ustawilem tak jak napisales. czyli wal na znak, walek rozrzadu na OT i palec na kreske na obrzezu aparatu. Kabel pierwszego cylindra wlozylem w ten otwor w ktory wzkazywal palec a reszte kabli w kolejnosci zaplonu powkladalem. i nie odpalil. jak zauwazulem to jest iskra ale bardzo slabiutka. podejzewam ze cewka generuje za mala moc iskry i dlatego nie odpala mieszanki. sprobuje zalatwic cewke.

2