Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane I resetujący komputer

10 Mar 2011 21:38 1888 12
  • Poziom 9  
    Witam,
    W Renault Megane 1.6 benzyna z 98r.(przed liftingiem) resetuje się komputer. Czasami podczas jazdy, zaraz po odpaleniu, włączeniu świateł. Objawy bardzo różne, podskakujące zegary po przekręceniu kluczyka, po podświetleniu wyświetlacza od radia zauważyłem dziwnie falujące napięcie po zwiększeniu obrotów. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu resetuje się komputer i wszystko wraca do normy. Raz zaraz po odpaleniu zresetował mi się nie tylko komputer ale również radio i nawet zegarek. Sprawdzałem newralgiczne punkty, poluzowane klemy, masy zaśniedziałe styki przy bezpiecznikach w komorze akumulatora. Przychodzi mi do głowy regulator napięcia albo alternator, no chyba ze jakieś dziwaczne przebicie. Ktoś spotkał się z czymś takim ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Liczący kilometry oraz immo, zapalają się kontrolki tak jak przed uruchomieniem, czasami po prostu jedzie dalej a czasami gaśnie.
  • Poziom 9  
    W takim razie co jest przyczyna samoistnego resetowania się licznika okresowego? Nawet włączenie świateł to powoduje chociaż nie zawsze.
  • Poziom 9  
    Sprawdzałem dziś napięcie jakie jest przy obrotach 750 ~3000 i waha się w granicach 14-14,5V
  • Poziom 9  
    Gdzie zacząć szukać przyczyny jeżeli to nie wina alternatora i ładowania ?
  • Poziom 9  
    Dzięki, sprawdzę w ten sposób rezultaty opiszę
  • Poziom 34  
    Sprawdź bezpieczniki na podszybiu, poniżej prawego zawiasu pokrywy silnika potrafią zgnić na amen.
  • Poziom 9  
    Doktorr napisał:
    Sprawdź bezpieczniki na podszybiu, poniżej prawego zawiasu pokrywy silnika potrafią zgnić na amen.

Była to pierwsza rzecz do jakiej się dobrałem, ale normalnie nówki sztuki. styki ładne, posrebrzone zero śladów wpływu wody czy wilgoci.

Tak główkowałem, szukałem sprawa już się oparła o elektryka samochodowego ale podkusiło mnie jeszcze sprawdzić bezpieczniki w kabinie, obok kierowcy, co sie okazało prawdopodobnie jedna kostka, która tam się znajduje, a są 3 wysunęła się. Jak ręką odjął, póki co nic dziwnego się nie dzieje, deska nie przygasa inne dolegliwości też minęły.