Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DSL i rejestrator kamer. Nie można wejść na rejestrator.

mb3 10 Mar 2011 22:02 7130 18
    mb3
    Level 18  
    Witam mam problem którego nie mogę rozwiązać. W firmie jest łacze DSL (od tp) z przydzielonymi 7 adresami (5 dla klienta). Modem do DSL do urządzenie Cellpipe z WiFi i 4 portami lan (takie białe urządzenie od tp), do tego urządzenie podłączone są:
    1. Komputer, który ma ustawiony publiczny adres IP (jeden z puli)
    2. Accesspoint (korzysta z DHCP i niema adresu publicznego)
    3. Rejestrator kamer, który ma ustawiony publiczny adres IP (kolejny z puli)

Problem polega na tym, że komputer i rejestrator mają ustawione oczywiście różne adresy IP, a rejestrator można podglądnąć tylko jeśli na komputerze wyłączymy publiczny adres (włączymy normalne DHCP).

Wygląda to następująco - na komputerze mamy włączone DHCP, rejestrator w ustawieniach ma publiczny adres i wszystko działa, możemy z komputera wewnątrz jak i z zewnątrz sieci po tym adresie podglądać kamery. W momencie ustawienia adresu na stałe (któregoś z puli adresów publicznych przyznanych przez tp) nie ma możliwości wejścia na rejestrator po jego adresie. Nie ma również znaczenia czy jest to z wewnątrz czy zewnątrz sieci.
    bogiebog
    Level 43  
    Podaj adresy rejestratora i komputera
    - gdy można wejść
    - gdy nie można wejść

Na rejestrator można wejść tylko gdy komputer i rejestrator (oba urządzenia na tym samym segmencie ethernet) są w tej samej sieci.

Dodano po 2 [minuty]:

cellpipe ? model ?
    mb3
    Level 18  
    Niestety nie jestem teraz w firmie i nie mogę sprawdzić adresów :-/

Uważam, że się mylisz. jeśli przyznaje rejestratorowi adres publiczny (z tej puli którą przyznaje mi TP) to mogę wejść na rejestrator zewsząd a nie tylko z tej samej sieci po tym publicznym adresie chyba, że sieć Internet uznajemy jako "tą samą sieć".

Dodano po 4 [minuty]:

Cellpipe 7130 - instrukcja tutaj http://www.tp.pl/b/binaries/PL/357849/IDSL_mo...ellPipe_7130_instrukcja_obslugi_366437862.pdf
    bogiebog
    Level 43  
    > Uważam, że się mylisz.

napisałem z tego samego segmentu ethernet, czyli komp i rejestrator podpięte do cellpipe-a.
    mb3
    Level 18  
    Ale dzieje się tak, że oba podpięte są do cellpipe i oba mają różny od siebie adres publiczny i komputer ma internet a na rejestrator nie da się wejść nawet z innej sieci po ustawionym publicznym adresie IP. Po wyłączeniu publicznego adresu dla komputera rejestrator jest widoczny w Internecie.
    bogiebog
    Level 43  
    > Modem do DSL do urządzenie Cellpipe z WiFi i 4 portami lan (takie białe urządzenie od tp),

nie rozumiem, wrzucisz jakiś schemat bo z opisu mi tu nie pasuje nic do kupy. cellpipe to jest router a ty masz publiczne IP na portach LAN cellpipa ?

Dodano po 37 [sekundy]:

> oba mają różny od siebie adres publiczny

podaj ten adres
    mb3
    Level 18  
    Dokładnie tak można zrobić przy łączu DSL. Masz taki router, a na urządzeniach peryferyjnych możesz sobie ustawić jeden z adresów publicznych na stałe. Wraz z łączem DSL otrzymałem 7 adresów z czego jeden jest bramką, jeden jest na stałe przypisany do Cellpipe i 5 możesz sobie używać jak chcesz.
    Do cellpipe podłączasz się po porcie ethernet w komputerze ustawiasz jeden z dostępnych adresów IP (wraz z maską, bramą) i jesteś widoczny w całości normalnie na zewnątrz. To samo zrobiłem z rejestratorem i według teorii wszystko winno działać, a nie działa.

Dodano po 3 [minuty]:

rejestrator *.170.142.82
    komputer *.170.142.83

Komputer jest teraz wyłączony więc rejestrator działa.
    bogiebog
    Level 43  
    Jak na LAN portach masz publiczne IP to co masz na WAN porcie cellpipa ? Jaki IP ?

Dodano po 1 [minuty]:

> Komputer jest teraz wyłączony więc rejestrator działa.

podaj IP komputer gdy
    - można się dostać do rejestratora
    - nie można się dostać do rejestratora

dostać do rejestratora SKĄD ?
    bogiebog
    Level 43  
    Oprócz IP są jeszcze maski, podaj maski rejestratora i komputera (w obu konfiguracjach - static/dhcp)
    mb3
    Level 18  
    można się dostać do rejestratora:
    rejestrator *.170.142.82
    komputer *.170.142.81 (adres publiczny dla cellpipe)

nie można się dostać do rejestratora:
    rejestrator *.170.142.82
    komputer *.170.142.83

Gdy nie można to nie można znikąd.

Dodano po 39 [sekundy]:

Maska o ile pamiętam 255.255.255.248
    bogiebog
    Level 43  
    > o ile pamiętam
    to nie wystarczy

daj zrzut "ipconfig /all & route print" z komputera w obu konfiguracjach.
    mb3
    Level 18  
    Niestety nie jestem teraz w firmie. Nie damn rady tego wykonać aktualnie. Sądzisz, że co może być problemem ??

Kolega piterus99 o 23.03 napisał posta którego uważam za wartościowego, ale moderator go nie wiedzieć czemu usunął. Pozwolę go sobie wkleić:

Sprostuję - dostajesz 8 adresów, użytecznych 5(adres sieci, modemu, broadcast + dla usera)

Router puszcza ruch bez NATu i natuje też, fajne rozwiązanie, jednak właśnie to może być problemem w komunikacji między urządzeniami.
    Spróbuj puścić ping ip_rejestratora, potem w arp -a podejrzeć, czy dostaniesz jego MAC.

Podejrzewam, że cellpipe w jakiś sposób próbuje separować te urządzenia od siebie. Jeśli masz gdzieś wolny switch, spróbuj zapiąć do switcha dwa urządzenia(komputer i rejestrator) i z kolejnego portu dopiero do CellPipe.

Byłoby dobrze, gdybyś podał te adresy - jeśli masz na względzie swoją prywatność, zmień pierwsze dwa oktety na gwiazdki. (maskę podsieci wprowadzasz 255.255.255.248 czy 252?)

bogiebog
    Level 43  
    Jak cellpipe ma wgrany custom soft od TP to ten podręcznik o kant d...y rozbić.

Jak cellpipe ustawiony w tryb bridge to zaczyna to nabierać sensu. Ale dlaczego geniusze z TP zablokowaliby ruch między portami LAN ? Dawaj te zrzuty "ipconfig /all & route print" to może to coś naświetli sprawę.

I jaki DHCP przydzieliłby ci public IP ? nie kumam.
    bogiebog
    Level 43  
    mb3 wrote:
    Jak ustawie DHCP na kompie to już jestem za NATem i mam adres wewnątrz sieci.

fajnie mieszasz to wszystko, tutaj pisałeś że po DHCP masz publiczny IP na komputerze

Quote:
    nie można się dostać do rejestratora:
    rejestrator *.170.142.82
    komputer *.170.142.83
    szaleniec
    VIP Meritorious for electroda.pl
    bogiebog wrote:
    nie rozumiem, wrzucisz jakiś schemat bo z opisu mi tu nie pasuje nic do kupy. cellpipe to jest router a ty masz publiczne IP na portach LAN cellpipa ?
    Nie każdy router musi natować.

bogiebog wrote:
    Jak cellpipe ustawiony w tryb bridge to zaczyna to nabierać sensu.
    Bridge w usłudze Internet DSL?!