Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spawarka transformatorowa za małe pieniądze do małych prac przy domowych

10 Mar 2011 23:24 14783 25
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    posiada
    główne jest C40 a przy gnieździe b32
  • Poziom 43  
    Obie to Chińczyki, widać z daleka. Nie sądze, by nadawały sie do profesjonalnego i dlugotrwałego spawania wiekszą elektrodą np. 4 czy 5mm. Sam mam podobną do tej z drugiego linku (z dumnym napisem Made in Italy), tylko nieco mniejszą. Ponieważ spawam sporadycznie, nie dzieje się z nią nic złego, a kiedy naprawde była użyta jeden raz wyjątkowo intenstwnie (spawałem kraty i bramę wjazdową w sposób ciągły, tylko z przerwami na kawe :D , kilkakrotnie zadziało zabezpieczenie termiczne. W sumie za tą cene.....Acha, warto by pomyśleć o prostowniku na wyjściu, zwiekszyło by to wydatnie możliwości tej maszyny. Czyli do zastosowania przez Amatora - doskonałe.
  • Poziom 28  
    Będą to pieniądze wyrzucone w błoto, ale jeśli jesteś cierpliwy to kupuj. Te 300A można między bajki włożyć, bo już przy 120A i wyspawaniu kilku elektrod 3,5mm załącza się termik. Jeśli chcesz mieć prawdziwe 300A to dołóż i kup używany prostownik SPB/SPD na 3 fazy.
  • Poziom 10  
    wiem że to chińszczyzna, na moje potrzeby by wystarczyła. chciałbym tylko wiedziec czy taki sprzęt sie nie spali po tygodniu
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 26  
    Witam.
    Cytat:
    chciałbym tylko wiedziec czy taki sprzęt sie nie spali po tygodniu
    Takiej wiedzy, to raczej nikt nie ma; chyba że wróżba z kart. :D
  • Poziom 10  
    a mógł by mi ktoś polecić jakąś tanią i dobra spawarke
  • Poziom 28  
    Kup sobie jakikolwiek najtańszy inwertor 200A (DEDRA, NUTOOL) w markecie budowlanym, koszt 500-600zł. Będziesz na pewno bardziej zadowolony niż z "buczka" mającego niby te 300A.
  • Poziom 26  
    Witam.
    Cytat:
    a mógł by mi ktoś polecić jakąś tanią i dobra spawarke

"Dobrą" spawarkę poleciłby Ci dobry spawacz. Ale nie sądzę, by była tania. Z tanim sprzętem jest tak, że jak przyzwyczaisz się do "swojej", to inne mogą "żle" spawać.
    Osobiście wyżej cenię dobrą "samoróbkę", niż "chińczyki". Ponieważ w profilu masz napisane; "remont ciągników, jednośladów itp.", przemyśl kupno używanego bestera, czy czegoś takiego.
    To taka sugestia.
  • Poziom 10  
    Mam znajomego który właśnie takie "cacka" reperuje w sumie w mojej okolicy kto takie coś kupił prędzej czy póżniej się do niego zgłaszał ,albo kopie albo sie fajczy.Ale on to rozbiera i nawija miedzią i to potem nieżle chodzi.
  • Poziom 28  
    Nooo, a po takim nawinięciu miedzią wartość spawarki rośnie 2-krotnie :)
  • Poziom 29  
    barti879 napisał:
    Ja bardzo polecam Nordike Telwin!!Sam taką mam i nie narzekam.

Mam i do sporadycznych prac wystarczy ale jak chcesz cos w topić to zaraz sie przegrzeje i wyłączy na pół godziny
    Prądu spawania nie idzie dokładnie ustalić albo łapie albo pali
    Jest tam małe tafo nawinięte aluminium
    Nie polecam
  • Poziom 23  
    Czy koniecznie musi to być transformatorowa ??

Wydasz 400zł w błoto ... dodaj 200 i kup elektroniczną (inwerterową).

Obciążenie instalacji dużo mniejsze, jakość spawania dużo lepsza.
    Gabaryty znacznie mniejsze.

Kupiłem kiedyś Dedra 200A i jestem bardzo zadowolony, mimo że nie potrafię spawać, to dużo spraw już mam za sobą i po dziś dzień wszystko się trzyma ze sobą. Na domowe warunki to idealne rozwiązanie.
  • Poziom 29  
    Mój wujek tez ostatnio kupił inwertora i mówi ze spawa sie cudnie co prawda nie miałem okazji spawać ale w nie długim czasie sprawdzę
    Przy inwertorze nie ma skoków napięcia w instalacji[efekt ''dyskoteki'' w domu podczas spawania]
    Jak będziesz szanował to zostanie Ci na lata i pieniądze Ci sie wrócą
    Jak kupisz bubla żeby tylko był to albo padnie albo w najlepszym przypadku będziesz żałował że lepiej było dołożyć 200 i kupić coś co ma ręce i nogi
  • Poziom 2  
    Mam pytanie do Niuniek_84, od jak dawna masz tą Dedrę 200. Naczytałem się o niej dość dużo i byłem już zdecydowany kupić ją tj. 201, ale dzisiaj koleś namieszał mi, że to chiński badziew do jednorazowego użytku i polecił mi Telwina 211S.
    Dlatego pytam jak długo w praktyce, w użytkowaniu wytrzymuje Dedra.
    Przecież niektórzy kupili je ponad 2 lata temu. Czy jeszcze działają. No i co z serwisem.
  • Poziom 23  
    Resztę opiszę na PW, jednak oficjalnie i z czystym sumieniem mogę powiedzieć:
    - jest rewelacyjna
    - spawanie to dziecinna zabawa
    - brak wad
    - poręczna i bardzo uniwersalna

Jestem stu procentowym amatorem w tych sprawach, jednak dla mnie to produkt idealny. Szkoda tylko, że tak późno na nią trafiłem. Wcześniej to tylko oczy bolały, a spawy wyglądały skandalicznie.

Pozdrawiam

PS,
    Ja mam spawarkę z TIGiem, a Telwin 211s to tylko spawarka.
  • Poziom 2  
    Dzięki Niuniek_84 za podpowiedź.
    Dostałem dzisiaj info od sprzedawcy z Telwina z propozycją kilku spawarek.

FORCE 125 – cena- 525,00 pln netto

FORCE 145 – cena – 700,00 pln netto

Technology 175HD – cena – 1 640,00 pln neto

FORCE 165 – cena – 835,00 pln netto

FORCE 195 – cena – 999,00 pln netto

Tecnica 151/S – cena – 860,00 pln netto

Ustaliłem, że w Castoramie Dedra 201 jest za 690 zł.

Tak więc aby dorównać do Dedry trzeba Telwina za ok. 1000 zł.
    300 zł to dla mnie spora różnica.
    Asekuracyjnie, ustaliłem, że Dedra też ma pełny serwis (gwarancyjny i pogwarancyjny) w Pruszkowie i mają wszystkie podzespołu do swoich spawarek.
    No a w razie czego, kupując w Castoramie a nie w necie to w razie awarii zawsze można oddać.
  • Poziom 23  
    Dobrze kombinujesz ... ja moją kupiłem w BricoDepot, czyli w sumie Castorama.

Kupisz i używasz, jeśli w ciągu 24mce pojawi się problem, to Wiesz komu oddać na serwis.

Ja o innych spawarkach już nie myślę, maksymalny prąd spawania 200A, a ja ledwo co dojechałem do 160A, normalny praca w zakresie 80-130A.

Powodzenia :)
  • Poziom 14  
    Niuniek_84 napisał:

Kupisz i używasz, jeśli w ciągu 24mce pojawi się problem, to Wiesz komu oddać na serwis.

Witam,
    ja kupiłem swoją DEDRĘ 200 w Castoramie i uzbrojony w wiedzę kol. z tego forum, zgłosiłem się do Obsługi Klienta, gdzie otrzymałem 3 lata gwarancji, pomimo informacji na stoisku, że gwarancja obejmuje 2 lata. Opis tej sytuacji jest w wątku o zakupie Dedry.
    Spawam sporadycznie i nie jestem dobrym spawaczem, ale za każdym razem mam pozytywne wrażenia z pracy. Sprzęt jest lekki, jak na te parametry i cenę, spawa się łatwo i przyjemnie. Do tej pory zero kłopotów. Zwykle spawam elektrodą różową 3,25 i mam wrażenie, że spawarka ma duży zapas. Przy grubszych elektrodach też idzie dobrze, ale daję jej od czasu do czasu odpocząć. W normalnych warunkach nie załącza się zabezpieczenia temp. Po zakupie zaniosłem ją na próby do zawodowego spawacza (do tej pory nie używał inwertera) i wyrażał się o niej b. pozytywnie, chwalił za trzymanie prądu i kulturę pracy. Oczywiście, przewody i maska z zestawu to kpiny, nie nadają się do pracy.
    Poczytaj wątek o Dedrze na tym forum, tam jest dużo ciekawych informacji.
  • Poziom 26  
    Witam.
    Cytat:
    Asekuracyjnie, ustaliłem, że Dedra też ma pełny serwis (gwarancyjny i pogwarancyjny) w Pruszkowie i mają wszystkie podzespołu do swoich spawarek.

Zadzwoniłeś, czy osobiście się przekonałeś? :cry:
  • Poziom 33  
    Witam
    Jeśli chodzi Ci o dobry transformator spawalniczy to polecam STB 250 firmy Bester.
    Kiedyś pracowałem na warsztacie i używałem go około 10 lat. Nigdy mnie nie zawiódł.Posiada chłodzenie wentylatorem,ma zabezpieczenie termiczne oraz przeciążeniowe i jest cichy podczas pracy.O ile jeszcze pamiętam można na nim
    pracować w cyklu 100% około 170A. Niedawno był wystawiony na Allegro za 900zł.
    Cena nowego to koszt około 2000zł.
    Taką spawarką możesz nawet przeciąć szynę kolejową.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    A co sądzićie o spawarka transformatorowych telwin? Miał ktoś z tym doczynienia
  • Poziom 33  
    Wybierz sobie na allegro coś ze starszych modeli transformatorówek (karelma,bester,ozas) lub samoróbkę ale wykonaną profesjonalnie.Nie będziesz miał problemu że ci się przegrzeje albo dostanie przebicia.Najlepiej jak by miała zasilanie między fazowe na 400V.Mniejsze obciążenie na fazę.Natomiast co do inwertorów to są mocno zawansowane elektronicznie,układy pracujące na wysokich cz ęstotliwościach.Jak ci coś w niej nawali to sobie nie poradzisz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Ja kupiłem bestera stb 250 a sąsiad mordike bodajże 3250, spawamy praktyczemie tyle samo a może sąsiad nawet więcej ode mnie i nie narzeka. Mi sie wydaje że przepłaciłem ale co bester to bester

Proszę o zachowywanie zasad poprawnej polszczyzny i właściwej pisowni jednostek, symboli i nazw technicznych. [retrofood]