Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3 GTI układ kierowiczy

waskinos 11 Mar 2011 00:00 4841 15
  • #1 11 Mar 2011 00:00
    waskinos
    Poziom 12  

Witam serdecznie! Zwracam się znów do Was o pomoc. Posiadam Golfa III z 94 roku. Cały czas czuje na kolumnie kierowniczej luz i na lewej kolumnie od zawieszenia (od strony kierowcy). W aucie wymieniłem już kompletne zawieszenie łożyska McPersona i gumy, sprężyny, amory końcówki drążków kierowniczych sworznie, tuleje etc. Wymienione zostało łożysko ze stacyjką. Problem ciągle jest ten sam wjeżdżam na szarpaki i diagności mówią że wszystko jest OK. Jeszcze co zauważyłem to bardzo ciężko chodzi kierownica mimo wspomagania. Co jakiś czas pojawia mi się skrzypienie podczas skręcania tak jakby z lewej strony, kolumny Mc Persona. Co może być przyczyną luzu na kierownicy i wrażenia że cała kolumna Mc Persona "lata" a może to przeguby lub maglownica i przy okazji dlatego kierownica chodzi tak ciężko. Nie mam już pomysłu i proszę serdecznie o pomoc.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeszcze również zapomniałem napisać że czuje luz na chodzą delikatnie w lewo i w prawo zamiast tylko góra i dól:(

0 15
  • #2 11 Mar 2011 04:00
    stefanscorpio
    Poziom 20  

Witam! Sprawdz przekladnie kierownicza.Prawdopodobnie do wymiany.Pozdrawiam.Stefan.

0
  • #3 11 Mar 2011 05:56
    manta
    Poziom 39  

W zespole wału kierownicy masz dwa krzyżaki, tuż przed kolumną. Sprawdź czy nie są zatarte.

0
  • #4 12 Mar 2011 14:11
    waskinos
    Poziom 12  

Witam! Sprawdziłem krzyżaki wygląda na to że są ok.

0
  • #5 12 Mar 2011 14:44
    artur3554
    Poziom 13  

Witam najprawdopodobniej uszkodzona jest maglownica. Jak już wcześniej kolego pisałeś wyczuwalne luzy na kole kierownicy i ciężko obracająca się kierownica to objawy uszkodzenia właśnie maglownicy (czasem także pompy wspomagania).

0
  • #6 12 Mar 2011 14:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 13 Mar 2011 11:34
    waskinos
    Poziom 12  

regenerować maglownice czy lepiej kupic nowa. Czy golf mial jeden rodzaj maglownicy czy kazdy silnik miał inną ?

Dodano po 36 [sekundy]:

nową w sensie z rynku wtórnego oczywiście

0
  • #8 13 Mar 2011 11:37
    kajaba autoserwis
    Poziom 29  

Osobiście polecam regeneracje, choćby ze względu na gwarancję!

0
  • #9 13 Mar 2011 11:59
    artur3554
    Poziom 13  

Ja też proponuje regeneracje, używki na szrotach mają już za sobą sporo kilometrów i nie masz gwarancji że następna nie padnie po paru kilometrach.

0
  • #10 13 Mar 2011 21:22
    waskinos
    Poziom 12  

Witam! A może ktoś wie jaki koszt jest takiej regeneracji i zna jakąś dobrą firmę w okolicy Katowic, Sosnowca i innych miast ościennych

0
  • #11 13 Mar 2011 21:41
    kajaba autoserwis
    Poziom 29  

Koszty regeneracji są uzależnione od stanu maglownicy

0
  • #12 14 Mar 2011 01:43
    stefanscorpio
    Poziom 20  

Witam! Kup dobra i co najwazniejsze sucha przekladnie.Sporo nerwow i pieniedzy w ten sposob zaoszczedzisz.Pozdrawiam.Stefan.

0
  • #13 20 Mar 2011 14:11
    waskinos
    Poziom 12  

Witam! Szukałem wszedzie na internecie i dalej nie wiem jaki nr ma maglownica do mojego modelu. Czy maglownice wychodzące do GOLFA III były wszystkie takie same czy sie czymś różniły i od jakiego modelu bedzie pasowała do mnie. Mój golf jest z 94 roku 2,0 8V silnik 2E.

0
  • #14 20 Mar 2011 17:32
    ociz
    Moderator Samochody

Inne mają tylko te z VR6 pod maską, angliki i jakieś wersje dla niepełnosprytnych też niby są. Vento tak samo mają.

0
  • Pomocny post
    #15 20 Mar 2011 19:04
    toku74
    Poziom 31  

wejdź pod auto, stań za wózkiem i spójrz na maglownicę. jak brudba to wyczyść środkową część korpusu aluminiowego i tam są oznaczenia maglownicy /jak wół widać/. sądzę że masz XTR, bo były montowane w większości, ale może masz inny typ. w VR6 były też dwa rodzaje montowane, ale i tak w większości XTR /made in USA/.

0
  • #16 04 Kwi 2011 10:08
    waskinos
    Poziom 12  

Witam! Po wymianie maglownicy luz sie nieco zredukował. Jednak najwiekszy był na samej kierownicy od góry na łożysku które jest ze stacyjką trzeba rozebrać górę kierownicy i tam ponabijać śrubokrętem łożysko (sposób sprawdzony 100%). Druga sprawa to luz na dolnym łożysku. Należy odkręcić krzyżak przy ściąganiu go z kolumny schodzi sprężyna i uważać na łóżysko żeby się kulki nie rozsypały. Nasmarowałem łożysko i poukładałem w nim kulki rozciągnąłem kekko sprężynę aby docisk był większy i uciąłem kawałem gumowego węża (rurka około 4 cm . Włożyłem łożysko gume nabiłem na kolumne i do tego spręzyna i krzyżak. Luz całkowicie zniknął. A wiec sukces. Uwaga przy skrecaniu krzyżaka bardzo mocno podokecać wszystkie śruby. Powinno wszystkim pomóc. Jak ktoś bedzie miał problem niech do mnie napisze. POZDRAWIAM i Dziękuje

0