Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vevtra 2,0 DTI szarpie

11 Mar 2011 12:51 4476 12
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam VECTRĘ 2,0 dti 101KM z 98r.
    Od zeszłego roku, to jest około września zaczęło mi szarpać motorem tak jakby miał zgasnąć na wolnych obrotach lub na wciśniętym sprzęgle i nawet w czasie jazdy lecz nie zawsze, gdy jest wilgotno, mokro lub mróz nie dzieje się nic.
    "Fachowcy" od razu postawili na to, że padła pompa paliwa lecz odwiedziłem kilku innych mechaników w tym serwis i nie ma żadnych błędów na komputerze no i mówią, że gdyby to była pompa już dawno bym stał.
    Jeden stwierdził, że może to być zła masa, tylko która to on nie wie i trzeba jeździć aż padnie ale tak jeżdżę już długo i efektem tego jest walnięta poduszka pod silnikiem. Może ktoś coś pomóc może ktoś miał już styczność z podobnym przypadkiem i gdzie szukać tych mas?
  • Moderator na urlopie...
    Kolego jedż do porządnego warsztatu na diagnostykę komputerową a nie zgaduj. To, że błędów nie ma wcale nie oznacza, że wszystko jest ok! W parametrach (na pracującym silniku) można odczytać wiece cennych info. Całkiem możliwe, że pompa jest winna - ciężko tak powiedzieć mi przez neta.Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Kolego byłem w autoryzowanym serwisie opla i był podłączany pod tech-a i nawet jazdy próbne miał robione pod komputerem i zero usterek.Zero błędów kompletnie nic.

• Poziom 27  
    A jak wygląda wczasie szarpania wartość dawki paliwa,bo pewnie od tego trzeba tu zacząć.
  • Poziom 8  
    W momencie szarpania dawka spada bo jest efekt gaśnięcia samochodu jak wcisę sprzęgło lub auto stoi na luzie to poszarpie i zgaśnie. Ale dodam że cały okres zimy nic się nie działo
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    RENO-MAX jakaś znajoma ta vectra
  • Poziom 8  
    I standard wszyscy pompa. Chętnie oddam na robotę pompy tylko jeśli nie jest to pompa to nie pokrywam kosztów!!!!!!!!
  • Moderator na urlopie...
    RENO-MAX napisał:
    ZEIMP pozwól koledze zasięgnąć porady a nie wysyłasz na warsztat.JEŚLI NIE MASZ CENNEGO POMYSŁU BĄDŹ JAKIEGOKOLWIEK, TO NIE ZAJMUJ MIEJSCA NA SERWERZE. No i nie wiem skąd Ci się wzieło kilka pomógł.
    Pewnie ELEKTRIT jak by był pod swoim nickiem to by naprowadził na właściwy tor

I kto tu bzdury pisze? Przeczytaj swój post i powiedz mi gdzie podałeś jakąkolwiek podpowiedż? To nie fiat 126, że możesz w miarę szybko natrafić na problem. Szkoda mi słów dla takich jak ty.
    A co do problemu to przyczyną może być i woda w paliwie, dlatego nie rozumię jak można mieć auto na warsztacie porządny tester, usterka definitywnie występuje i nie znależć przyczyny. (?)
    Może zacznij od paliwa.
  • Poziom 9  
    Witam!Jeśli diagnostyka po podpięciu do komputera nic nie wykazała raczej lepiej się skoncentrować tak jak kolega wcześniej napisał na paliwie i filtrze,spuścić olej napędowy wypłukać zbiornik sprawdzić przewód odpowietrzający zbiornika-ewentualnie można jeszcze pójść na skróty i dodać przewód masowy od akumulatora do silnika.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    szarpie wam dieselem podczas jazdy, jest słabe , gasnie ale mozna jedzic po ponownym zapaleniu , komp pokazuje błedy pompy wtryskowej zapala sie check na kompie w aucie i engine , jakby to była pompa to juz bys auta nie zapalił wogule.
    ja znalazłem super mechanika od dieseli w krakowie i naprawił i to za 300 zł a przyczyna była banalna CZUJNIK WAŁU , sprawdz to najpierw, auto mi głupiało i pokazywało pompa a byłem u 2 mechaników i 1 elektryka, kazy gadał naprawa 3-4 tys , ten mechanik pompiarz jest uczciwy gostek bo mógl powiedzieć ze naprawił pompe i by powiedział 1000 i nawet bym nie wiedział bo pokazywało błedy pompy wtr . mówił ze pierw sprawdzi wszystkie kable i inne rzeczy a na koncu zacznie od pompy bo nie chciał jej rozbierać i bez sensu naprawiać jakby była sprawna,
    a jak wam auto zamula i jest słaebe predkosc max jest 130 i wolno sie rozpędza to przyczyna silniczka turbiny koszt ok 320 zł wymienisz sam wystarczy odkrecic 2 sruby i wtyczke
    rafal82(malpa)vp.pl