Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6210 Navigator:ekran miga i gaśnie. Reaguje na poruszenie sliderem na boki

tabakawer 11 Mar 2011 12:53 2155 4
  • #1 11 Mar 2011 12:53
    tabakawer
    Poziom 9  

Witam,
    Mam problem z telefonem Nokia 6210 navigator. Problem jest dość wydłużony w czasie bo zadarza się raz na jakiś czas i ustępuje (zazwyczaj tak było). Ekran przestaje działać (jest podświetlenie na czarno). Moj telefon ma już swoje lata dlatego przy rozsuniętym sliderze można nim poruszać delikatnie w prawo i w lewo, poza tym nie jest już idealnie prosty przy rozsunięciu. Gdy wyświetlacz jest czarny, przy poruszeniu często miga/ rozciera się/ obraz jest przesunięty w lewo i zawija się z drugiej strony/zmienia kolory a czasem uda się też uzyskać prawidłowy obraz. Przy wcześniejszych podobnych problemach często pomagało wyłączenie i włączenie telefonu (przez 2-3 dni problem się powtarzał i ustępował, nie pamiętam czy próbowałam tak mocno ruszac sliderem i dociskać go) niesety, tym razem tak nie jest. Z telefonu można dzwonić, wysyłać smsy, nie ma problemu z zasięgiem, aparat działa. Wyświetlacz już raz wymieniłam (był rozbity), kupiłam oryginał, działał bez zarzutu- mam wrażenie że wymiana nie ma nic wspólnego z problemami które pojawiły się później.
    Niestety, telefon dość często ma bliskie kontakty z ziemią ale dobrze to znosił. I tym razem doznał małego wstrząsu chociaż akurat nie upadł.
    Proszę o pomoc. Nie wiem czy dam radę naprawić sama ale spróboję- wyświetlacz wymieniłam więc może i tym razem się uda. Dziękuję i pozdrawiam

0 4
  • #2 11 Mar 2011 12:57
    jayu0
    Poziom 37  

Kolego masz taśmę lcd do wymiany.

0
  • #3 11 Mar 2011 12:59
    tabakawer
    Poziom 9  

Dzięki za szybką odpowiedź.
    A czy warto zainwestować w oryginał? Z wyświetlaczem już się raz przejechałam na podróbce i kupowałam kolejny. /koleżanka

0
  • #4 11 Mar 2011 13:25
    jever 23
    Moderator - GSM

Jeśli taśma - to tylko oryginał- podróbka wytrzyma 3-6 tygodni i usterka wróci.Z LCD różnie - kolory inne itp.

0
  • #5 27 Kwi 2011 13:21
    tabakawer
    Poziom 9  

Dzięki za pomoc. Problem rozwiązany

0