Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dokument Word z maila. W jaki sposób mogę znaleźć ten plik?

11 Mar 2011 13:07 9513 6
  • Poziom 9  
    Witam. Już drugi raz popełniłem ten sam błąd- otóż edytowałem dokument worda otwartego prosto z maila i zamiast pierwszo zapisać na dysk nacisnąłem zapisz i zamknąłem. Moje pytanie jest takie- gdzie mogę ten dokument znaleźć, wyszukiwanie nie daje żadnych efektów, nawet nie ma w plikach tymczasowych, jedyne co wyszukuje to jakiś plik z linkiem do poczty. Ale niestety nie można go otworzyć. Przecież po naciśnięciu opcji- zapisz - musiało gdzieś zapisać.
  • Poziom 30  
    Mail obsługiwany klientem pocztowym zainstalowanym lokalnie czy jakiś panel www ?
    W pierwszym przypadku szukałbym w oryginalnej wiadomości w drugim przydałyby się szczegóły.

Najprościej - Otwórz dowolny inny załącznik .doc i sprawdź zanim zapiszesz, ścieżkę dostępu bo w tymczasowym folderze zmienia się nazwa pliku. To samo dotyczy kopi zapasowej.
  • Poziom 9  
    Zwykły mail z wp. Sprawdzałem na laptopie to normalnie wyskakuje błąd że nie mozna zapisac i wyskakuje okno, aby zapisac na dysku i jest ok, a na stacjonarnym takie dziwy wychodzą.
    PS Jak sprawdzić ścieżke dostepu? Word 2007
  • Poziom 30  
    Wp można obsługiwać przez WWW lub klienta pocztowego (Outlook i inne).
    Każdy komputer ma swoje zmienne środowiskowe lub ustawienia zdefiniowane przez użytkownika. Na Dziwach się nie znam i nie zadaję :)
    Otwórz Word - zapisz jako i sprawdź lokalizację zapisu.
  • Poziom 9  
    ok. sprawdziłem zapisuje do wolderu temp i raczej z odzyskania tego chyba nic nie wyjdzie, nawet już nie ma tego odnosnika do poczty.
  • Poziom 30  
    Jeśli zapisane ręcznie to raczej jest pod warunkiem że folder nie był czyszczony lub ma takie ustawienia. Plik może mieć zmienioną nazwę i bez rozszerzenia dlatego musisz ręcznie po wielkości lub zawartości nagłówka odnaleźć. Np. TotalCommander - wyszukiwanie po zawartości tekstu.
    Niestety musisz się troszkę podciągnąć z wiedzy na temat sprzętu i oprogramowania którego używasz.
  • Poziom 30  
    Witam! A przez "ostatnio otwierane" z menu plik nie załaduje? Często daje radę, bez znajomości położenia pliku. A jak nie to tak jak kol. narkoholik napisał - sprawdzić na innym załączniku .doc przy edycji -> zapisz jako i zanotować gdzie chce zapisać, a później w tym katalogu przesortować sobie pliki w/g daty i powinien się znaleźć.