Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony CDX-GT20 nie wyświetla liter na wyświetlaczu

witek271 21 Mar 2011 09:27 3178 7
  • #1 21 Mar 2011 09:27
    witek271
    Poziom 20  

Tak jak w temacie.
    Wpadło mi w ręce radio SONY CDX-GT20 i nic nie widać na wyświetlaczu?
    Moje pytanie jest takie czy szukać od razu nowego panelu na allegro czy to się da jakoś naprawić?
    Dodam, że radyjko chodzi elegancko tylko nic nie widać. Przyciski są podświetlone.

Dodano po 2 [godziny] 58 [minuty]:

Dodam, że lewa strona nie gra zmostkowałem przód (-) lewy i prawy i tył (-) lewy i prawy no i dźwięk jest we wszystkich głośnikach ale jak dam głośniej to trzeszczy strasznie.

Wczoraj wieczorem wyczyściłem styki spirytusem między panelem a radiem.

Rano sprawdzam radio i wyskoczyło takie coś

Czy włączę radio czy odtwarzacz pokazuje to co na zdjęciach i po jakimś czasie przygasa. Pojawia się po każdorazowym włączeniu.

Dziś rano znowu się pokazało to co wyżej Zauważyłem ze to się pokazuje na mrozie a jak się zagrzeje to znika Nie mam pojęcia co w nim siedzi

0 7
  • Pomocny post
    #2 21 Mar 2011 11:48
    ja-kenaj
    Poziom 26  

Sprawdź podświetlanie wyświetlacza.

0
  • Pomocny post
    #4 21 Mar 2011 15:58
    ja-kenaj
    Poziom 26  

Może zacznijmy od poczatku. Jeśli jak twierdzisz nie "gra lewa strona" to wymień koncówkę mocy. Masz uszkodzony lewy kanał. Po wymianie zobaczymy co dalej.

0
  • #5 21 Mar 2011 16:08
    witek271
    Poziom 20  

Powiem Ci tak że nie znam się na tym i za bardzo to mi na tym radiu nie zależy to jest taka zapchaj dziura ale fajnie by było jak by przynajmniej wyświetlacz coś pokazywał nie mam za bardzo inwestować w stare radio Po za tym płyty czyta luksus nawet te porysowane radio zbiera naprawdę super a ja tylko radia słucham a chciałbym tylko widzieć cokolwiek na wyświetlaczu
    No a jak się nie da nic zrobić w domowych warunkach to opchnę za parę złotych i już

0
  • Pomocny post
    #6 14 Kwi 2011 15:57
    rartek
    Poziom 11  

Cześć.Jeśli masz jeszcze to radio i chciałbyś zrobić chociaż wyświetlacz to sprawdź omomierzem wszystkie diody w panelu czy któraś nie ma zwarcia.Ja dzisiaj robiłem takie samo radio i też miało taki symbol na wyświetlaczu, w moim przypadku miałem uszkodzoną diodę D991(zwarcie do masy) tuż przy złączu na panelu.Usunąłem diodę całkowicie i wyświetlacz ruszył.Załączam zdjęcie do pomocy, na którym zaznaczyłem miejsce diody ,którą wcześniej usunąłem.W twoim przypadku może to być inna.Powodzenia

0
  • #8 18 Paź 2011 21:29
    Nostus
    Poziom 12  

witam. U mnie problem jest podobny, radio gra, daje się obsługiwać lecz na wyświetlaczu widzę cyfrę "1", dwukropek , przecinek i kwadracik... Wszystko popsuło się jak wsadziłem panel do innego radia Sony.. Czy to też może ta dioda która dostała zwarcia? Prosiłbym o pomoc ponieważ przywiązałem się do tego radyjka i w dodatku jest ono przerobione bo moje ma 4 wyjścia z przedwzmacniacza i zależy mi na jego naprawie.

0