Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sieć VPN - jak skonfigurowac połączenie VPN na jednym łączu

Marcin Z 11 Mar 2011 14:27 5016 7
 • #1
  Marcin Z
  Level 2  
  witam,
  Potrzebował bym pomocy, mianowicie mam problem z połączeniem w firmie sieci vpn, klientów VPN.
  Problem polega na tym, ze mam 1xlinksys rv042 ale ogranicza on ilościowo podłączenie klientów poprzez vpn klient i pptp (ogólnie to nie jest bezpieczne połączenie wiec go raczej nie stosuję). Podczas gdy użytkownicy łączą się do sieci VPN przez blueconnecta jest ok, ale on nie zawsze ma ntyle dobry zasięg żeby móc dobrze na nim pracować, a zwłaszcza na uboczach w hotelach, a często w hotelach są sieci internetowe, jak skonfigurować u siebie sieć tak ,aby można było się przez nią łączyć.
  Obecnie gdy chcą użyć połączenia do sieci w np hotelu jest problem polegający na tym że łącząc się ze zdalnym pulpitem o adresie ip 192.168.1.x wchodzą w sieć wewnętrzną i tracą możliwość podłączenia się.
  Proszę o rade jak można to rozwiązać.dostawcą internetu jest TP
 • #3
  Marcin Z
  Level 2  
  nie, nie próbowałem ale zaraz spróbuję i odpisże jak soebie dałem radę i jak się sprawdza

  Dodano po 36 [minuty]:

  myślę że nie rozwiąże to moich problem, które są o tyle "skomplikowane" że połączenie do sieci następuje przez VPN a następnie łączymy się poprzez zdalny pulpit na serwer usług terminalowych i przez niego na swój pulpit.
  Chyba że się mylę co do trafności rozwiązania?
  Pozdrawiam
 • #4
  narkoholik
  Level 30  
  Myślę że jednak za dużo tych pośredników i za mało info.
  Z postu niejasne są dla mnie potrzeby i możliwości.
 • #5
  franyo_z
  Level 19  
  Witam.
  Chyba rozumiem problem - chodzi o błędny routing na kompie podłączonym do sieci hotelowej. VPN po połączeniu ustala routing z siecią 192.168.1. przez swój interfejs, ale komp już ma ustaloną bramę nie przez vpn tylko na jakiś ruter w sieci hotelowej, który też jest z tej samej klasy ip. Może zmień zakresy ip swojej sieci na jakieś mniej oklepane, np. 192.168.231. - powinno pomóc.
 • #6
  Marcin Z
  Level 2  
  dokładnie, o to chodzi, ale jeśli zmienię adresacje u siebie w firmie na bardziej orientalną, muszę zmieniac wszędzie adresy, a to jest trochę roboty, może jest jakieś sprawniejsze rozwiązanie ?
 • #7
  franyo_z
  Level 19  
  witam.
  Hm...napisz prosty skrypt wsadowy na windowsa, który pracownik będzie uruchamiał po zestawieniu VPN, a który będzie usuwał routing domyślny, a ustawiał tylko ten przez VPN. W sumie to będą 2 linijki z poleceniem route, odpal konsolę, wpisz route i poczytaj.
  pozdr
 • #8
  Marcin Z
  Level 2  
  witam,
  Czy ktoś mógłby podać przykładowy skrypt dla przetestowania rozwiązania ze skryptem