Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla Verso 2002 r. 1,6 B+G

11 Mar 2011 14:41 3762 2
  • Poziom 2  
    Witam Proszę o pomoc.
    Mam Corolla Verso 1.6 benzyna 2002 r. i problem z odpalaniem.
    Nie odpala na tzw. dotyk
    Jeżeli jest "zimna" - po nocy odpala na dotyk 90% (jeżeli nie chce to muszę cofnąć kluczyk i jeszcze raz odpalic i jest ok)
    Jeżeli jest "ciepła" - po jeżdzie i odstaniu np. 1h lu 2h to 50% odpale od razu a 50% muszę cofnąć kluczyk i zawsze odpale za drugim raZem
    jeżeli już była odpalona i zgasze i jeszcze raz odpale to zawsze pali na dotyk lu jak jest gorąca to też 100% na dotyk.
    Co może byc przyczyna takiego zachowania toyotki.
    Nadmienie że mam założony LPG i tak naprawde nie wiem jak zachowywała się przed założenie gazu i przed wymiana akumulatora na nowy.
    Paliwo może być nowe lub starsze - nie ma różnicy
    Zauwazyłem,że jeśli przed odpalaniem wcisne gaz do polowy to odpali za pierwszym razem ok. 3-5 s. Może jakas podpowiedz co może byc nie tak???????
    Proszę o poradę
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    były wadliwe pompy paliwa paliwo schodziło najlepiej podłczyc zegar przy listwie toyota nie dopompowuje paliwa po przekreceniu paliwa dopiero podczas krecenia rozrusznikiem
  • Poziom 2  
    Witam,
    strazak102 czy udało Ci się rozwiązać ten problem?

Od jakiegoś czasu mam podobną sytuację.
    9 miesięcy temu założyłem instalację gazową do mojej Toyoty Corolli 1.4 vvti 2002.
    Od miesiąca męczę się z odpalaniem:
    -po nocy lub dłuższej przerwie (8h) nie odpala mi na pierwszym razem. Przeważnie na drugim, czasami trzecim.
    Po odpaleniu jest wszystko ok, nie gaśnie, nie szarpie. Rzadko kiedy słyszę pompę przy przekręceniu kluczyka.

Jeden mechanik sprawdził pompę paliwa i mówi że ok, drugi posprawdzał WSZYSTKO i mówi że wszystko ok - są bezradni. Jeden zasugerował, że być może problem jest w komputerze i nie ma sygnału na pompowanie paliwa po przekręceniu stacyjki.

Może ktoś wie coś na ten temat?