Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Polar 385 (luna) - jak sprawdzić skąd cieknie?

11 Mar 2011 16:03 3552 10
  • Poziom 9  
    Witam. Moja stara pralka Polara cieknie z dołu. Nie wiem dokładnie skąd. Chciałbym sprawdzić czy to wina przegnitego silnika czy pompy a może tylko spraciałe węże lub uszczelki.

Nie wiem jednak jak mam to sprawdzić. Czy mogę oprzeć pralkę o ścianę pod kątem 45 stopni (tak, zebym mógł zobaczyć skąd cieknie) i wtedy ją uruchomić?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Prawdopodobnie będzie to skorodowana obudowa bębna przy uchwytach mocujących silnik. Wyłącz pralkę z sieci i wtedy możesz ja nawet położyć aby zobaczyc pod spodem skąd cieknie, będzie widać przerdzewiałe miejsca.
  • Poziom 9  
    Dziękuję. zaraz to sprawdzę. Czy pralkę należy kłaść w jakiejś określonej pozycji - jak np. lodówkę?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Przed położeniem wyjmij szufladę na proszek bo możesz zalać programator.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Nie musisz wyciągać szufladki na proszek. Połuż ją na lewym boku. Programator będzie u góry.
  • Poziom 20  
    Możesz też położyć ją na tylnej ścianie. Nie zaszkodzi zdjąć przy tym tylną i górną osłonę, sprawdź wszystkie elementy (węże) gumowe - zasobnik/zbiornik, zbiornik/filtr, filtr/pompa.
  • Poziom 26  
    Jeśli stwierdzisz, że woda cieknie ze skorodowanego zbiornika możesz załatać nieszczelności poxiliną (klej dwuskładnikowy). Przedtem jednak oczyść wstepnie miejsca skorodowane. Powodzenia.
  • Poziom 9  
    Okazało się, że cieknie z takiego plastikowego pojemnika z tyłu pralki, przez który przepływa woda. Dokładnie cieknie z miejsca, w którym ten pojemnik jest włożony do zbiornika.
    Wydaje mi sie, że wystarczy to uszczelnic jakimś silikonem i będzie dobrze.

Ciekło jeszcze spod grzałki (albo elektrozaworu?), ale wystarczyło tam przykręcić poluzowaną śrubę.
  • Poziom 26  
    Oczywiście możesz uszczelnić silikonem do połączeń elastycznych. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    To jest naczynie hydrostatyczne. Wymontuj - uszczelkę również - wyczyść i zmontuj na butaprenie.
  • Poziom 9  
    Witam, uszczelniłem to naczynie butaprenem. Jak na razie nie cieknie. Dziękuję i pozdrawiam!