Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bizhub c350, papier, szuflady, parę pytań

t-naw 11 Mar 2011 18:27 3076 5
 • #1
  t-naw
  Level 14  
  Posiadam kopiareczkę, jak w tytule.
  Mam parę problemów, pierwszy, chodzi o jakość drukowania, jak ustawić w drukarce żeby drukowała z największą jakością?  drugi problem, chodzi o szuflady, drukarka posiada 4 szuflady lecz działa tylko jedna, pierwsza. Wcześniej wyczytałem, że szuflady mogą być nie podłączone, rozkręciłem ją z tyłu i nie ma żadnych wolnych kabli, wszystgko wygląda ok.
  We właściwościach drukarki w panelu sterowania dodałem dwie dodatkowe szyflady (3 i 4), ale drukarka nie widzi również drugiej. Dzwoniłem do serwisu minolty i mi powiedzieli, że musi przyjechać technik i włączyć szuflady w trybie serwisowym. Da się to jakość obejść
  Kopiarka nie chce również pobierać papieru z szuflady bocznej tzw ręczny podajnik. Czy może to być wina jakiegoś czujnika? Po wybraniu opcji żeby drukowała z podajnika krzyczy o wsadzenie papieru podczas gdy on tam jest.

  Trzecia sprawa to grubość papieru. Przy pierwszej szufladzie mam takie pokrętełko do wyboru papieru. wsadzam gruby papier >200 wybieram thick , w komputerze również wybieram thick 3 , a na panelu kopiarki mogę wybrać w pierwszej szufladzie tylko rozmiar papieru a3, a4, nie ma wzmianki o grubości, i drukarka nie chce drukować, jak zmienie przy szufladzie na normal to drukujer na tym grubym papierze ale czassem przypala, albo toner odchodzi z kartki. wygląda tak jak by ustawienia w komputerze w ogóle nie miały wpływu na drukowanie.

  Wybór grubości papieru z panelu drukarki mam za to przy wyborze papieru do podajnika ręcznego, ale niestety jak już wcześniej napisałem, kopiarka chyba nie widzi papieru w podajniku.
 • #2
  lordqpa
  Level 24  
  Raczej bez serwisu się nie obejdzie.

  Moderated By rys57:

  edit. Regulamin p.2.

 • #3
  kaem
  Level 28  
  Moje pytanie z tych podstawowych, odnośnie C350: jak się wymienia wkład światłoczuły (konkretnie Bk) i czy laik sobie poradzi? Do tej pory wymienialiśmy tylko tonery i filtry.
 • #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  Instrukcja (obrazkowa) wymiany unitów jest na frontowej pokrywie. Dodatkowo w kartonie z unitem tez powinna być . Jest to element przewidziany do wymiany docelowo przez użytkownika. Nawet laik nie powinien mieć z tym problemu :)

  C.
 • #5
  RamDoctor
  Level 14  
  Jeśli ktoś ustawił wymianę przez serwis to bez wejście w serwis liczniki bębna się nie skasują.
 • #6
  copyman
  Photocopiers specialist
  Dlatego zawsze ustawiam je na USER bo to bez sensu. Po co klient ma czekać za typowo eksploatacyjną pierdołą ? Jak ma kasę i chęci to kupi unit i go wymieni. Po to właśnie instrukcja w kopiarce :)

  C.