Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bizhub c350, papier, szuflady, parę pytań

11 Mar 2011 18:27 2428 5
 • Poziom 14  
  Posiadam kopiareczkę, jak w tytule.
  Mam parę problemów, pierwszy, chodzi o jakość drukowania, jak ustawić w drukarce żeby drukowała z największą jakością?

  drugi problem, chodzi o szuflady, drukarka posiada 4 szuflady lecz działa tylko jedna, pierwsza. Wcześniej wyczytałem, że szuflady mogą być nie podłączone, rozkręciłem ją z tyłu i nie ma żadnych wolnych kabli, wszystgko wygląda ok.
  We właściwościach drukarki w panelu sterowania dodałem dwie dodatkowe szyflady (3 i 4), ale drukarka nie widzi również drugiej. Dzwoniłem do serwisu minolty i mi powiedzieli, że musi przyjechać technik i włączyć szuflady w trybie serwisowym. Da się to jakość obejść
  Kopiarka nie chce również pobierać papieru z szuflady bocznej tzw ręczny podajnik. Czy może to być wina jakiegoś czujnika? Po wybraniu opcji żeby drukowała z podajnika krzyczy o wsadzenie papieru podczas gdy on tam jest.

  Trzecia sprawa to grubość papieru. Przy pierwszej szufladzie mam takie pokrętełko do wyboru papieru. wsadzam gruby papier >200 wybieram thick , w komputerze również wybieram thick 3 , a na panelu kopiarki mogę wybrać w pierwszej szufladzie tylko rozmiar papieru a3, a4, nie ma wzmianki o grubości, i drukarka nie chce drukować, jak zmienie przy szufladzie na normal to drukujer na tym grubym papierze ale czassem przypala, albo toner odchodzi z kartki. wygląda tak jak by ustawienia w komputerze w ogóle nie miały wpływu na drukowanie.

  Wybór grubości papieru z panelu drukarki mam za to przy wyborze papieru do podajnika ręcznego, ale niestety jak już wcześniej napisałem, kopiarka chyba nie widzi papieru w podajniku.
 • Poziom 24  
  Raczej bez serwisu się nie obejdzie.

  Moderowany przez rys57:

  edit. Regulamin p.2.

 • Poziom 26  
  Moje pytanie z tych podstawowych, odnośnie C350: jak się wymienia wkład światłoczuły (konkretnie Bk) i czy laik sobie poradzi? Do tej pory wymienialiśmy tylko tonery i filtry.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Instrukcja (obrazkowa) wymiany unitów jest na frontowej pokrywie. Dodatkowo w kartonie z unitem tez powinna być . Jest to element przewidziany do wymiany docelowo przez użytkownika. Nawet laik nie powinien mieć z tym problemu :)

  C.
 • Poziom 14  
  Jeśli ktoś ustawił wymianę przez serwis to bez wejście w serwis liczniki bębna się nie skasują.
 • Specjalista - kserokopiarki
  Dlatego zawsze ustawiam je na USER bo to bez sensu. Po co klient ma czekać za typowo eksploatacyjną pierdołą ? Jak ma kasę i chęci to kupi unit i go wymieni. Po to właśnie instrukcja w kopiarce :)

  C.