Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka kątowa ręczna Einhell nie włącza się.

11 Mar 2011 19:17 7683 8
  • Poziom 20  
    Witam wszystkich,posiadam ręczną szlifierkę marki Einhell Bavaria 230-3 problem jest taki,że nie włącza się.Sprawdziłem następujące rzeczy;Kabel sieciowy,wyłącznik,napięcie przechodzi,szczotki około1,5cm,są tam jeszcze koło wyłącznika dwie chyba jakieś cewki widoczne na zdjęciach,jak je sprawdzić czy są dobre.
    Szlifierka kątowa ręczna Einhell nie włącza się. Szlifierka kątowa ręczna Einhell nie włącza się. Szlifierka kątowa ręczna Einhell nie włącza się.
    Szlifierka kątowa ręczna Einhell nie włącza się.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Prawdopodobnie masz uszkodzony "miękki start", dla próby możesz połączyć ze sobą przewody B i C (czerwony i czarny) i powinien ruszyć, tylko uważaj bo uruchomi się od razu na pełnych obrotach, a nie tak jak dotychczas.
  • Poziom 20  
    Witam ponownie sprawdziłem faktycznie masz rację działa bardzo dziękuję,ten jeden kabel co został niebieski można odciąć od tej puszki i zaizolować.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Cytat:
    ten jeden kabel co został niebieski można odciąć od tej puszki i zaizolować.

Można tak zrobić, ale taki "miękki start" można kupić na znanym portalu aukcyjnym już za około 20 złotych z przesyłką.
  • Poziom 20  
    Podeślij linka,jutro sprawdzę i dam znać na razie,dziękuje jeszcze raz.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Radziłbym kupić ten "miękki start". Ta kwestia była nie dawno poruszana na forum i autor doszedł do wniosku, że jednak kupi.

Jak znajdę to podeślę link.
  • Poziom 20  
    Na szybkiego naprawione działa z czasem kupi się i wymieni,choćby dla bezpieczeństwa.Dziękuje za pomoc,doradztwo.
  • Poziom 20  
    Kończąc temat,chcę podziękować kolegą za pomoc wszystko zgodnie z opisem naprawione.