Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWO/D4520/P - błąd F23

misiaczek2010 11 Mar 2011 20:07 18548 6
  • #1 11 Mar 2011 20:07
    misiaczek2010
    Poziom 2  

Witam. Proszę pomóżcie, w mojej pralce po zakończeniu prania wyskakuje błąd F23. Może ktoś mógłby mi podrzucić co on oznacza? Wcześniej wymieniane było łożysko.

0 6
  • #2 11 Mar 2011 23:43
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak odczytałeś kod błędu? W mojej szukajce kodów Whirlpoola ostatni to F 21 , ale nie chcę być autorytatywny , może jest to jakiś kod niezdefiniowany.Opisz czy program prania przebiega normalnie czy są jakieś zakłócenia i wtedy wywala F23.

0
  • #4 13 Mar 2011 13:13
    misiaczek2010
    Poziom 2  

pranie przebiega prawidlowo ,grzałka grzeje ,dopiero przy koncu prania gdy chce wypuścić wode pralka buczy ,wlacza sie kontrolka serwis a w okienku gdzie wyswietla sie czas pracy pralki wyskakuje f 23 ,pranie wyprane ale nie wywirowane i nie wypłukane aby skonczyc program przestawiam pralke na plukanie i wirowanie ten program idzie prawidłowo

2
  • Pomocny post
    #5 13 Mar 2011 21:04
    wosokol
    Poziom 20  

Sprawdź, czy pojawia się ten sam błąd jak zamienisz bieguny Neutralny z Fazowym (jak masz podwójne gniazdo w ścianie to włącz wtyczkę z drugiej strony). Jak pojawi sie błąd F8 to do wymiany grzałka. jeśli nadal F23 sprawdź połączenia hydrostat <-> moduł, czy wężyk i komora impulsowa( na dole wężyka hydrostatu) jest czysta. jak wszystko OK to pozostał hydrostat lub moduł.

1
  • #6 13 Mar 2011 21:22
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

misiaczek2010 napisał:
    pranie przebiega prawidlowo ,grzałka grzeje ,dopiero przy koncu prania gdy chce wypuścić wode pralka buczy
    Co buczy , przysłuchaj się dokładnie , czyżby pompa chciała a nie mogła wypuścić wody? Może jak wymieniałeś łożyska jakieś śmieci wpadły w przewody wypustowe pompy?

2
  • #7 25 Paź 2014 22:30
    Dariuszhks
    Poziom 11  

Mam podobny problem z pralką whirlpool, wyświetla błąd F23

po ustawieniu programu, naciskam start, drzwi się zamykają i nie słychać żadnej pracy pralki, i po około 5 sekundach wyświetla się błąd F23.
    Grzałkę podłączyłem inną (używaną) i dalej to samo.

14