Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony jack w słuchawkach komputerowych

11 Mar 2011 20:49 4767 11
 • Poziom 9  
  Witam. Postanowiłem naprawić słuchawki Logitech, w których uszkodzony jest jack (a przynajmniej tak mi się wydaje). Kiedy jack jest włożony do gniazda w całości, to nie słychać pełni dźwięku, a jakby jego odległy pogłos. Dopiero kiedy lekko go wysunę, to dźwięk jest prawidłowy w obu słuchawkach.

  Jak takie coś mogę naprawić? Prosiłbym o prosty język, ponieważ nigdy nie robiłem takich rzeczy.

  Pozdrawiam

  PS. Oto te słuchawki:

  Uszkodzony jack w słuchawkach komputerowych
 • Poziom 16  
  A czy oby na pewno awaria tkwi w jack-u słuchawek ? Może zepsuło się gniazdo w karcie dźwiękowej ? Próbowałeś podłączyć inne słuchawki??
 • Poziom 9  
  Tak, wszystko inne działa - głośniki, słuchawki. Także gniazdo na bank odpada.
 • Poziom 16  
  A zaczyna działać jak go wysuniesz ? Czy może jak poruszy się kabel ?
 • Poziom 9  
  Poruszenie kablem przy wetkniętym do końca jacku też nie zmienia niczego. Za to kiedy wysunę jacka na 3mm to już wszystko jest w porządku.
 • Poziom 16  
  A wcześniej wszystko było ok? Wiesz tu nie ma co naprawiać. Bo jeżeli to nie wina kabla, to sama w sobie końcówka nie jest elementem który się od tak sobie psuje. Jeżeli ci to nie przeszkadza , podłóż te 3 mm i używaj dalej , lub jedź do sklepu elektronicznego , kup samą końcówka jack, utnij kabel i zmień :)
 • Poziom 9  
  Czyli jak kupię samego jacka, to będę mógł ją po prostu wymienić dolutowując do starego przewodu?

  Kurcze...nie wiem sam jak to się stało - ale zdaje się, że jakoś dosyć nagle, bo kiedyś działały prawidłowo.
 • Poziom 21  
  Prędzej jest przerwa w kablu przy pilocie/ słuchawkach, czyli tam gdzie się najczęściej macha kablem. Miałem kilkanaście par do naprawy tego modelu i chyba w żadnych nie było uszkodzenia przy wtyku.

  Posprawdzaj kabel omomierzem, najpierw od wtyku do regulatora głośności, później resztę.
 • Poziom 16  
  Hm może tak być ale skoro mówi że jak wysunie jacka 3mm to gra bez żadnych pogłosów i w stereo , taż te możliwości nadal pozostaje wiele . Ale zrób to o czym pisał kolega wyżej.Rozbierz centralkę od regulacji głośności jedną końcówkę miernika do styku , drugą do jacka. Jeżeli na omomierzu pokarzę ci się 1 to jest przejście i kabel jest cały, jeżeli nie to szukasz kabla ,lutujesz i działasz dalej
 • Poziom 19  
  Pokaż zdjęcie wtyczki bo możliwe (widzę tam mikrofon w słuchawkach) że masz 4 pin mini-jack 3,5 mm (łącza 2xstereo+mic+masa) rozw. dosyć często spotykane w zest. głośnomówiących z komórek a to co opisujesz - że przy niepełnym wsunięciu mini-jack'a jest głos może o tym świadczyć. Podaj foto wtyczki a będzie szło doradzić trafniej :)
 • Poziom 6  
  Witam serdecznie,
  Odkopuję temat ponieważ mam identyczny problem z moimi słuchawkami Logitech G430.
  Gdy Jack'a 3.5mm wsunę całkiem do gniazda to dźwięk jest taki jakby przytłumiony, jakby grało gdzieś daleko i głos wtedy jest niewyraźny. Natomiast gdy wysunę go ok. 2-3mm do gra poprawnie. Czy istnieje możliwość naprawienia tego nie wymieniając i nie psując Jack'a? Może wymiana tych takich gąbek (uszczelek albo oringów) na bolcu by pomogło? (O ile w ogóle to możliwe).

  Mam podobne słuchawki Logitech G230 z identycznym wtykiem. Nawet porównywałem jeden do drugiego i nie różnią się kompletnie niczym ale te G230 grają poprawnie po włożeniu całego Jack'a.
 • Poziom 29  
  Wsadź jacka zostawiając 3 mm aby było dobrze słychać i pomachaj przewodami, przekonasz się czy to nie przypadkiem ich problem.