Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAECO Talea Giro PLUS kawa wolno leci

piotr_filipiuk 11 Mar 2011 21:36 5896 2
  • #1 11 Mar 2011 21:36
    piotr_filipiuk
    Poziom 2  

Witam.
    Ekspres jak w temacie.
    Blok zaparzajacy czyszczę raz w tygodniu.
    Któregoś dnia (ekspres ma 3 miesiace, ale bez gwarancji, kupinu za granicą) po wymyciu ekspresu pokazał że trzeba napełnić obwody. Po tym chciałem zrobić kawę. Ale nie leciała. Młynek zmielił kawę, pompka pompowała ale kawa nie leciała. Kilka krotnie wyciągałem blok. W końcu załapał i od tamtego momentu kawa wolno leci, ale leci. Jest słaba. Mielenie nie jest ustawione na minimalne, ustawione jest tak jak przyszedł z fabryki. Nigdy nie był odwapniany. Filtr założony i ustaiony według wskazań paierka czyli na literę chyba B.
    Znalałem schemat bloku zaparzajacego. Chyba rozbiorę górną część aby dostać się do tego metalowego siteczka, aby je dokładnie oczyścić. Może jest zapchany. Czy ktoś może miał podobne doświadczenia? Prosze o podpowiedzi.

0 2
  • #2 13 Mar 2011 22:44
    TimooNeK
    Poziom 12  

Z przodu nadozowniku masz pokretlo z regulacja mocy "naparu" (SBS) probowales je przekrecic maksymalnie w lewo (minimalny napar)? Kawa moze byc slaba z racji slabego mielenia. Co zrobiles po tym, gdy kazal napelnic obwody? Proponuje go odwapnic, a to wyeliminiuje koniecznosc rozkrecania obudowy i czyszczenia tego sitka o ktorym wspomninasz.

Pozdr

0
  • #3 14 Mar 2011 09:06
    piotr_filipiuk
    Poziom 2  

Po tym jak kazał napełnić obwody kilkakrotnie wyciagałem blok zaparzajacy. W końcu załapał, ale od tamtej pory kawa słabo leci.
    Jeszcze nie próbowałem nic więcej robić.
    Wczoraj wyjęłem górna część bloku gdzie znajduje się siteczko. oczyściłem je. Było trochę pyłu kawowego.
    Planuję odwapnić ekspres i zastosować tabletki czyszczące. Oczywiście w instrukcji nic o tym nie ma ale na bloku jest narysowane że trzeba myć blko raz w tygodniu (stostuję się do tego), raz na 500 kaw należy go przesmarować (smar miałem załaczony do ekspresu, wczoraj go nasmarowałem i już ciszej pracuje) i raz na 500 kaw zastosować chyba te tabletki, bo narysowane jest kółeczko a pod spodem 500 i rysunek bloku zaparzajacego.
    dziś spróbuję przekręcić max w lewo SBS i zobaczęco się będzie działo. Najczęściej jak robię kawę to jest na max w prawo. Lubię mocną kawę.
    Czy dobrze kompinuję? Odkręcenie w lewo spowoduje że jeżeli znajduje się coś (pył z kawy) na tym zaworze to powinno wylecieć.

0