Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault scenic II dci, pasek rozrządu, napinacz

11 Mar 2011 22:08 6820 1
  • Level 1  
    dwa lata temu przy stanie licznia 120 tys. km wymieniłem pasek rozrządu wraz z napinaczem i pompą wodną. w ubiegłym roku po ok 20 tys. w trakcie jazdy w samochodzie pojawił się dym i zapachniało spaloną gumą. silnik został wyłączony i po pewnym czasie uruchomiony ponownie. działał bez zarzutu. kiedy pojawiłem się wkrótce potem w serwisie okazało się, że pasek rozrządu jest zniszczony. mechanik ocenił, że zatarła się rolka napinająca i wymienił pasek i napinacz. Autko działało następnie OK. niedawno sytuacja się powtórzyła. dym i zapach były mniejsze, ale pasek rozrządu znów wygląda na całkowicie zużyty (ledwo się trzyma). Ze statystycznego punktu widzenia to chyba niemożliwe by znów trafiła mi się felerna rolka. Zasatanawiam się nad możliwymi przyczynami. zaistniałe objawy (dym i "zapach") raczej wykluczają broblem z kołem napędzającym pasek. Czy napinacz w scenicu II dci napina się samoczynnie, czy mógł być zamontowany za ciasno. czy przyczyna może mieć związek z pewnym drżeniem silnika (ja go prawie nie zauważam, jednak mój mechanik twierdzi, że jest zbyt duże - istnieje od dłuższego czasu, rónież w okresie kiedy jego pracę oceniłem jako właściwą). proszę o ocenę przyczyn opisanych problemów oraz radę gdzie szukać przyczyn
  • Level 32  
    Napinacz w scenicu owym (a podejrzewam że mowa o 1.9)
    jest napinany ręcznie śrubą z tyłu silnika. Coś mi tu smierdzi z tym Twoim "mechanikiem" Gdyby rolka się Tobie zatarła byś już miał po pasku...