Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik zewnętrzny do stacji pogody - co zrobić?? :)

11 Mar 2011 23:19 8061 7
  • Poziom 2  
    Czesć! Może tutaj ktoś mi pomoże?

Czy do stacji pogodowej UNITHERMO ws306 jest możliwość podłączenia jakiegoś innego czujnika zewnętrznego niż oryginalny. Poprzedni został doszczętnie (prawie.. ) zgryziony przez psa a nie wiem gdzie i czy można dokupić taką część i czy ten zgryziony da sie jakoś naprawić. Co radzicie? Pozdrawiam - Maja[/b]
  • Poziom 37  
    Jakby jakieś zdjątko zgryzionego elementu? Czy to był czujnik bezprzewodowy czy na kabelku?
  • Poziom 2  
    Wow dziękuję za szybką reakcję :) Czujnik jest bezprzewodowy, dołączam zdjęcia:

Czujnik zewnętrzny do stacji pogody - co zrobić?? :) Czujnik zewnętrzny do stacji pogody - co zrobić?? :) Czujnik zewnętrzny do stacji pogody - co zrobić?? :) Czujnik zewnętrzny do stacji pogody - co zrobić?? :) Czujnik zewnętrzny do stacji pogody - co zrobić?? :) Czujnik zewnętrzny do stacji pogody - co zrobić?? :) Czujnik zewnętrzny do stacji pogody - co zrobić?? :)

Ten czerwony kabelek z przedniej części nie łączy się z niczym, a w tylnej cześci są 3 kabelki, które też z niczym się nie łączą.
  • Poziom 37  
    Te kabelki powinny być połączone kolorai razem. Poza tym widze że sama elektronika jest cała więc jest to do uratowania. Czy jesteś to w stanie sama zrobić? To już Twoja decyzja. Jak masz jakiegoś znajomego speca to on sobie da radę. W każdym razie nie jest beznadziejnie , ja bym nie rezygnował z naprawy.
    A jeżeli nie czujesz się na siłach to trza poszukać na all... takiego albo....
    Nowy termometr...
  • Poziom 2  
    W zasadzie to znajdzie się ktoś kto mógby to naprawić - ja raczej wolę tego nie dotykać :) Dziękuję bardzo za rade - skoro mówisz ze elektronika wygląda ok mam nadzieje, że uda się z tym coś zrobić i obejdzie się bez zakupu :) Pozdrowienia
  • Poziom 37  
    Daj znać co i jak.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    te kabelki z twojego obrazka od tej małej płytki, żółty patrząc od strony bolców wystających test i C musisz podłączyć do płyty głównej stacji do pierwszego patrząc od góry styku (data), drygi kabelek czarny do drugiego styku (GND), trzeci czerwony do trzeciego styku (VDD).
    Następnie dwa kable po drugiej stronie płyty głównej te dłuższe to czerwony czarny lub niebieski do zasilania baterii tylko nie pomyl biegunowości u ciebie to obrazek 7, po lewej patrząc tak jak na obrazku podłącz czerwony (+) do następnego drugi (-), a dwa żółte to czujnik temperatury. Tyle na ten temat. Jak coś nie bedziesz wiedziała możesz zwrócić się to pomogę.