Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy dwufunkcyjny upuszcza wodę.

12 Mar 2011 13:33 22246 11
  • Poziom 9  
    Mój piec gazowy dwufunkcyjny, co jakiś czas spuszcza wodę przez pompę... każdego dnia po trochu, aż do momentu gdy ciśnienie spadnie do wartości, w której sterownik wyłączy piec. co może być przyczyną?

Proszę poprawić błędy pisowni. Zdania rozpoczynamy WIELKĄ literą
    mod - mirrzo
  • Poziom 25  
    Prawdopodobnie wyrzuca wodę przez zawór bezpieczeństwa, który znajduje się przy pompie. Napisz jaki piec, jaka temperatura i ciśnienie wody w momencie upustu, czy też cały czas cieknie.
  • Poziom 9  
    Piec termet miniterm... cieknie cały czas... własnie przez ten zawór
  • Poziom 10  
    spróbuj pokręcić trochę tym czerwonym na zaworze w prawą stronę. "postrzelaj" nim pare razy- może uda się go zamknąć. To rozwiązanie tymczasowe i tak trzeba go będzie wymienić. Przy okazji wymiany warto sprawdzić naczynie wzbiorcze (przeponowe) i ewentualnie je dopompować.
    pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Jeżeli ciśnienie jest poniżej znamionowego ciśnienia pracy pieca i cieknie to jak napisał kolega zawór do wymiany.
  • Poziom 9  
    No własnie cieknie aż osiągnie ten poziom w którym się wyłącza piec, zawór wymieniony w tamtym roku przez serwisanta Termetu... i dalej cieknie... wystarczy go lekko ruszyć ( a chodzi bardzo swobodnie ) a już się z niego leje... może kiepski ten zawór?

Proszę poprawić błędy pisowni. Zdania rozpoczynamy WIELKĄ literą
    mod - mirrzo
  • Poziom 25  
    Podstawa to sprawdzić naczynko przeponowe czy jest w nim ciśnienie 1 bar, jeśli brak dopompować pompką samochodową oczywiście przedtem trzeba zamknąć zawory od c.o. i spuścić wodę z kotła. Jeśli z zaworka w naczynku leci woda to naczynko do wymiany. W obu przypadkach obowiązkowo wymiana zaworu bezpieczeństwa.
  • Poziom 30  
    Może to nie wyciek z zaworu bezpieczeństwa, a z odpowietrznika.
  • Poziom 9  
    Witam

Nie chciałem zakładać drugiego wątku więc się dopisuję...
    Chcę wykręcić zawór bezpieczeństwa ale jest w głębi pieca. Kluczem da się tylko dojść z jednej strony ale ruch jest wtedy minimalny. Jest to stary (ok 12 lat) piec dwufunkcyjny.
    Na upartego minimalnymi ruchami mogę odkręcić główną nakrętkę ale boję się że delikatne rurki się powyginają. Pytania:

1. Czy muszę odkręcać dwoma kluczami - jeden trzyma nakrętkę a drugi kręci zaworem?
    2. Czy jest jakiś magiczny sposób na odkręcenie tego w prosty sposób czy należy rozmontować te rurki przy których jest zawór? Rozmontowanie układu nie będzie też takie szybki bo sporo rurek do tego dochodzi i jakiś kabelek ;)

Co zrobić? Nie piszcie proszę: "zawołać speca" :)

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Woda się sama upuściła :)
    Jutro zabieram się za odkręcanie rur wraz z pojemnikiem i zwrotnicą (zmienia z wody na CO). Myślicie że to dobry pomysł?
    Odkręcenie zaworu odpada bo delikatnie nie idzie. Być może się zapiekło albo tak dokręcone zostało. Siłą nie ma sensu bo się zemknie i rozwalę piec. Poziom ruchu jest ok 3cm czyli nie da się (na siłę) przełożyć klucza by kolejny ruch wykonać.

Mam takie pytanie na marginesie... Istnieje płaski klucz otwarty z grzechotką?