Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dioda w myszy Benq L350 - po wymianie na czerwoną kursor skacze.

12 Mar 2011 13:58 2187 8
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam myszkę optyczną Benq L350, którą używam do laptopa. Ostatnio przestała mi działać. Zbadałem sprawę i doszedłem do wniosku, że to problem z diodą. Kupiłem nową i przylutowałem, ale niestety kursor myszy skacze. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale oryginalnie jest biała, a przylutowałem czerwoną. Czy ktoś może mi powiedzieć, cóż to za rodzaj diody jest w tej myszy, bo niestety na niej nie ma nic wygrawerowane :?
    Czy jest w ogóle możliwość naprawy myszy czy jednak to są jakieś specjalne diody? Jestem mało doświadczony w majsterkowaniu, ale mam ambicję naprawić tę myszkę :)

Załączam zdjęcia diody i plastikowej obudowy, w której jest mocowana

• Poziom 9  
    tronic1 napisał:
    W tej myszce jest dioda laserowa która emituje falę o innej długości na taką należy wymienić. Doszedłeś do wniosku że to dioda bo nie świeciła ? One świecą światłem niewidzialnym przez ludzkie oko. http://wwwnt.if.pwr.wroc.pl/KWAZAR/jaktopracuje/135466/doc/doc04.htm

Nie wiem jaka to jest dioda, ale na 100% świeciła światłem widzialnym.
    Doszedłem do wniosku, że to dioda po tym jak z kumplem rozebraliśmy myszkę i podpieliśmy inną diodę i zaczęła świecić :)

Z opisu myszki wychodzi, że dioda jest laserowa, ale jednak światło widzialne...więc jak to w koncu jest? :|
    http://www.gry.gildia.pl/news/2007/11/benq-l350
  • Poziom 16  
    działek napisał:
    Nie wiem jaka to jest dioda, ale na 100% świeciła światłem widzialnym.
    Doszedłem do wniosku, że to dioda po tym jak z kumplem rozebraliśmy myszkę i podpieliśmy inną diodę i zaczęła świecić :)

Z opisu myszki wychodzi, że dioda jest laserowa, ale jednak światło widzialne...więc jak to w koncu jest? :|
    http://www.gry.gildia.pl/news/2007/11/benq-l350

W myszce jest fabrycznie zamontowana dioda laserowa czyli tzw laser półprzewodnikowy który nie emituje światła. (Zbyt niskie napięcie).

To jak jest z tą diodą. Doszliście, że to dioda dopiero po tym jak ją wymieniliście i zaświeciła? Zaświecić musiała bo to zwykła dioda :)
    Przed awarią myszka zdaje się nie świeciła, mam rację?
  • Poziom 9  
    No właśnie o dziwo oryginalnie myszka na 99% świeciła, dlatego nie czaje co jest grane :) Co więcej nie tylko ja potwierdzam, że myszka świeciła, a nie ma innych diod w środku.
  • Spec od komputerów
    Może sprawdź oryginalną diodę miernikiem, wylutowaną oczywiście i wlutowaną jedną nóżką sprawdź czy przez diodę płynie prąd.
  • Poziom 9  
    Cuda się zdarzają :)
    Sprawdziłem jeszcze raz diodę na baterii i okazuje się, że działa-świeci. Tak jak pisałem wcześniej dioda świeci światłem czerwonym, więc producent ewidentnie ściemnia, że jest to laser (wg poprzedników dioda laserowa nie powinna świecić światłem widzialnym). W elektronicznym sklepie gość dość kumaty powiedział mi, że jest to zwykła dioda co najwyżej o bardziej skupionej wiązce i przez to dokładniejsza...to prawda?
    Ucieszony podłączyłem wszystko jak było, dioda świeci...niestety problem teraz jest taki, że kursor skacze jak oszalały. Jakieś nowe pomysły, sugestie? ;)
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Może to nie jest mysz laserowa tylko mysz GLASER. Takie myszki miał w ofercie np A4TECH, też działały na każdym podłożu. Niestety nie wiem jaka dioda była użyta w przypadku takich myszy.
    Doczytałem się, że maksymalna DPI w przypadku myszy optycznych to 1600DPI więc może to była zwykła dioda.

Poniżej masz link do ciekawej dyskusji na temat diodek i ich wymiany w myszkach, może Ci trochę pomoże:
    http://www.wgk.com.pl/forum/printview.php?t=1...&start=0&sid=fc1b627b014210fd7de474e53bf39026
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie, rzeczywiście ciekawy temat.
    No cóż sprawa wygląda tak, że powróciłem do starej diody, która świeci ale kursor skacze. Gdzieś przeczytałem, że świrowanie kursora może być oznaką przerwanego kabelka. Przy wyjściu myszy jest podejrzane zagięcie, skrócę gryzoniowi ogon...tonący brzytwy się chwyta Panowie ;)