Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć unifon Miwi Urmet 1131

12 Mar 2011 14:58 7080 5
  • Poziom 8  
    Witam! Potrzebuję pomocy. Mam podłączyć Unifon Miwi urmet 1131. Kaseta z przodu na budynku firmy Farfisa. Zasilacz sterujący ZDI-MD30, instalacja prawdopodobnie 4 przewody. Niestety nie wiem jakie przewody były podłączone do starego aparatu.
  • Pomocny dla użytkowników
    Jak masz instalację cztero przewodową, to łączysz odpowiednio cztery zaciski unifonu. Jaka jest kaset czy centralka, to już mniej ważne. Ty i tak sam tam nie możesz nic ingerować.
    Robisz jedynie mostek między 2 a 9 (z kawałka przewodu) i łączysz kolejno:
    1 - linia słuchawek
    CA - linia wywołania
    2 - linia mikrofonów
    6 - linia masy
    Oryginalna zwora nad 6 i 10 musi być cała (nie przecinać).
  • Poziom 8  
    Mylisz się kolego! Jest bardzo ważne jaka jest centralka i zasilacz. Na przykład w zasilaczu ZDI-MD30 nie ma oznaczenia masy. jest tylko:
    ZE
    ZE
    GDK
    G
    Zas 12V
    Zas 12V
    Przy próbach (wielu!) podłączenia Urmeta uzyskałem tylko słyszalność z dołu i otwieranie, nie mam mikrofonu i przywołania, chociaż wiem jaki kolor przewodu przychodzi z kasety z przodu!?
  • Pomocny dla użytkowników
    Sterubek napisał:
    Mylisz się kolego! Jest bardzo ważne jaka jest centralka i zasilacz.

Nigdy nie sprawdzam co jest na dole. Przychodzę do mieszkania i zmieniam unifon na nowy lub zakładam nowy a starego już nie ma. Co mnie obchodzi centralka, gdy mam unifon tak jak w tytule? Przecież muszę tylko ustalić która żyła za co odpowiada. Wystarczy mi na to mniej niż minuta czasu (przy instalacji czterożyłowej).
    Zresztą często nawet nie ma dostępu do zasilacza, aby osoby postronne tam nie grzebały.
  • Poziom 8  
    Podłączyłem unifon i działa' ale musiałem zrobić zwórkę między mikrofonem i głośnikiem (1 z 2)! Jak to działa i co to za twórca wykonywał???????????