Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie wykrywa karty bezprzewodowej Realtek 8187B

matixon 12 Mar 2011 15:55 4175 6
    matixon
    Level 2  
    Witam wszystkich po raz pierwszy,

Mam pewien problem z kartą sieciową bezprzewodową Realtek RTL8187B. Zainstalowałem program program do łączenia się z siecią tj. Realtek Wireless LAN Utility, ale pisze, że nie znaleziono Realtek 8187B. Sterowniki są zainstalowane poprawnie. Ten program jest mi potrzebny, ponieważ zaobserwowałem dziwne skoki pingu co 1 min. Temat przewinął się już podobny, lecz nie rozwiązałem swojego problemu. Mam system W. Vista i laptopa Toshiba Satellite serii L500.

Proszę o pomoc. Dziękuje.
    sonymusic
    Level 10  
    a czy menadżer urządzeń widzi karte?
    KARP1
    Level 11  
    pozwól żeby Windows sterował kartą sieciową WiFi a nie prograram firmowy karty. miałem podobny problem z kartą Athetos

Dodano po 2 [minuty]:

zgadzam się z sonymusic. zainstalowałeś program do sterowania swoją kartą. ale czy zainstalowałeś sterownik karty? czy system widzi kartę?
    sonymusic
    Level 10  
    Mam tą karte wbudowaną na płycie głównej Asusa i sterowniki ściągnięte z supportu pod Win7,te z płyty się nie nadawały a zawsze używaj tak jak kolega nadminił aby windows zarządzał siecią,instaluj tylko sterownik, tylko poprzez menadżera urządzeń pod warunkiem,ze ją wykrywa a wszystko będzie działało.
    lukasz08175
    Level 9  
    U mnie system nie wykrywa karty sieciowej bezprzewodowej. Zainstalowałem realtek 8187b pod w7 ale nie widzi żadnej sieci bezprzewodowej. Zapora systemu jest wyłączona
    lukasro
    Level 11  
    a jesteś pewnien że ta karta działa?
    jeśłi widzisz ją w menadżerze, to może coś z anteną
    lukasz08175
    Level 9  
    Wcześniej ta karta działała a teraz mandżer jej nie widzi. Nie wiem co mam z tym zrobić