Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp 1100 przerywający błysk prawej,małej diody

defol 28 Paź 2004 13:41 2825 15
  • #1 28 Paź 2004 13:41
    defol
    Poziom 19  

Witam wszystkich,
    dostałem drukarkę laser jest 1100 i miga w niej mała prawa dioda. Co to może być? Ktoś mi wcześniej podpowiedział że to DOCUMENT SCAN ENGINE ERROR czyli co? Silnik lasera? Jeśli tak to kaplica z tą drukarką bo pewnie trzeba kupić cały laser a jak się domyślam koszty są olbrzymie.

0 15
  • #2 28 Paź 2004 16:13
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

To Cie troche ten ktoś oszukał.. jeśli to jest drugi pattern po zapaleniu sie wszystkich diod to miał ten któs racje jeśli a diódka sobie miga od początku to albo któryś czujnik się zawiesił w niewłaściwej pozycji, albo czujnik kardridża szwankuje, albo czujnik pokrywy... ale stawiam piwo na to że zawiesił się czujnik wyjściowy za fuserem

0
  • #3 28 Paź 2004 16:18
    defol
    Poziom 19  

Ok, dzięki. Jutro z rana to sprawdzę i się odezwę.

0
  • #4 29 Paź 2004 10:25
    defol
    Poziom 19  

Witam,
    sprawa z diodami przedstawia się następująco.
    Najpierw zapalają się wszystkie. Gasną i następnie zapala się lewa dioda, następnie lewa gaśnie i zapala się środkowa, środkowa gaśnie i zapala się prawa, prawa gaśnie i teraz znowu zapalaja się po kolei od lewej wszystkie tyle że szybciej gasną i na stałe już błyska prawa. I tak zostaje. :) Bardzo proszę o pomoc, będę naprawdę wdzięczny. pozdrawiam.

0
  • #5 29 Paź 2004 10:43
    kosmita

ehhh ... to powiem tak: to nie jest komunikat serwisowy.. tylko error opisany w manualu użytkownika (polecam lektóre można ściągnąć ze stron hp) a dokładniej znaczy on: zacięcie papieru, brak bębna lub otwarta pokrwa drukarki..... co do reszty to użyj funkcji szukaj i poszukaj na forum, zajżyj do FAQ drukarki, poczytaj o tej drukarce bo naprawde było o niej dużo pisane, a taki temat jak ten ze 3 razy już na forum był i zgodnie z regulaminem warto dodać swój post do tematu, który już był na forum a nie zakładać nowy

0
  • #6 29 Paź 2004 10:58
    defol
    Poziom 19  

Nie jest tak kolorowo jak piszesz bo w tej chwili rozebrałem ją na części pierwsze i nie znalazłem w niej nawet skrawka papieru. Złożyłem i dalej to samo. Bęben jest na swoim miejscu a pokrywa zamyka sie i wchodzi w czujnik więc to nie jest to.

0
  • #7 29 Paź 2004 11:52
    kosmita

A czujnik za fuserem??? Drukarka sygnalizuje to co mówiłem to że nie ma papierków i śmieci to znaczy że któryś z czujników działaźle albo w złej pozycji sie zablokował... czujniki w większości so optyczno mechaniczne co znaczy że mogły też zostać zasypane tonerem, a w takim przypadku trzeba dobrać sie do elektroniki DC kontrolrera

0
  • #8 29 Paź 2004 12:58
    defol
    Poziom 19  

Czujniki wyczyściłem... Tylko jeden był trochę zabrudzony. I.... NIC.

0
  • #9 29 Paź 2004 13:31
    kosmita

Sprawdź na innym bębnie (nie ma on mechanicznego czujnika). Sprawdź na innym bębnie, może on jest uszkodzony, np po nieumiejętnym napełnieniu. Jeśli to nie to podmień DC kontroler.

0
  • #10 29 Paź 2004 13:33
    defol
    Poziom 19  

Ok, dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość.

0
  • #11 31 Paź 2004 18:19
    kris21
    Poziom 17  

Mam następujący problemik z drukarką laserjet 1100a, gdy ją włączam to żaden silniczek ani ruszy laser się nie nagrzewa, ąwieci się duża zielona dioda potem mała zielona pomarań czowa i znowu swiecą się te same diody jeszcze raz aż miga tylko jedna mała dioda pomarańczowa.
    Wie ktoś co to oznacza.
    Z góry dziękuje za pomoc!!! :|

0
  • #12 31 Paź 2004 23:35
    Artur2003
    Poziom 18  

weś to wszystko dokładniej opisz krok po kroku jeżel;i jest to ta ze skanerem to odłącz skaner i wtedy zobacz

0
  • #13 01 Lis 2004 00:49
    jaco777
    Poziom 24  

Jeżeli nikt mnie nie wyprzedzi to zajrzę do serwisówki i dam znać co to oznacza. We wtork powinieniem juz wiedzieć.

PS Właśnie, trochę badziej łopatologicznie z tymi diodami, tak dla pewności. Jak się zapala dioda, to czy gaśnie i zapala się następna i też po chwili gaśnie, tak żeby nie było wątpliwości.
    -------------------------------------------------------------------------------
    Jeżeli na końcu miga pomarańczowa dioda to rzeczywiście drukarka musiała napotkać jakiś problem podczas auto-testu. Do Kris21: zrób to co już było napisane w tym poście co Ciebie do niego dołączyli. Rozbierz, przeczyść, sprawdź czy któraś zapadka lub czujnik się nie zawiesił (zazwyczaj chodzą lekko), dokładnie przedmuchaj czujniki optyczne. Zdejmij obudowy, dokładnie przejżyj drukarkę czy coś do niej nie wpadło, lub coś się nie spaliło (wygląda tak jak wyglądać nie powinno) i spróbuj odpalić rozebraną, może coś zauważysz.
    ----------------------------------------------------------------------------------
    To znowu ja z nowymi informacjami. Otóż wg mojego znajomego serwisanta drukarek to następujący objaw:

-włączamy drukarkę, drukarka się nie odzywa, brak ruchów silnika, nagrzewania lasera ip.
    -zapalają się diody: duża zielona zapala się i gaśnie, mała zielona zapala się i gaśnie, mała pomarańczowa zapala się i gaśnie, cykl powtarza się jeszcze raz i na koniec pozostaje tylko migająca mała pomarańczowa dioda,
    -dalej nic nie rusza, silnik laser,

oznaczają wg service manula uszkodzony silnik lasera, czyli to co napisał Defol. Czyli na chłopski rozum trzeba zajżeć do lasera i sprawdzić wszystko po kolei:
    -czy lusterka obracaja się gdy im wymusimy obrót,
    -czy fotokomórka kontrolna nie jest zabrudzona lub uszkodzona,
    -czy silnik lusterek nie jest uszkodzony,
    -czy kabelki są podłączone, czy elektronika jest sprawana, czy... , czy..., czyli sprawdziś wszystko co się da i znaleźć usterkę.
    Jeżeli usterkę da się usunąć to super, jeżeli nie to pozostaje niestety zakup całego modułu lasera.
    ------------------------------------------------------------------------------

Do edycji swoich postów używa się przycisk "zmień".
    Posty scaliłem.
    ankuch.

0
  • #14 08 Lis 2004 14:46
    jurekpl
    Poziom 10  

witaj
    istotne jest co się swieci jak przejdzie test drukarki (ustabilizują się światła) wtedy wciskasz duży przycisk i ci widzisz?
    PS mam dokymentację serwisową ., mogę wysłać e mailem.
    PS szukam grzałki ceramicznej do HP 1100

0
  • #15 08 Lis 2004 15:36
    kosmita

no nie mam słów jaco777 co ty zdiagnozowałeś??? laser??? a gdzie kris21 pisze ze zapaliły mu sie wszystkie diody a on wciska przycisk żeby zobaczyć drugi kod?????? kris21 od kiedy to laser sie nagrzewa??? jak migajo po kolei wszystkie diody (dwa takie cykle następują) to drukarka się wtedy bada czy wszystko jest ok a co może być przyczyną migania na końcu tylko pomarańczowej diody napisałem jasno i wyraźnie wyżęj... wystarczy czytać ze zrozumieniem... dzięki takim postom co starsi użytkownicy forum nażekają na jego poziom... ehhh a tu link do wiadomości w której tłumaczyłem co znaczy miganie diody o jakie pytacie

0
  • #16 10 Lis 2004 19:41
    jaco777
    Poziom 24  

Do Kosmita/y : moje słownictwo rzeczywiście odbiegło trochę od doskonałości ale wynika to z faktu, że uzyskałem jakieś informacje i chciałem szybko się z nimi podzielić aby ktoś mógł rozwiązać swój problem. A więc np. "nagrzewający się laser" :-) to nie da się ukryć, że chodzi tak naprawdę o utrwalacz (a dokładniej o grzałkę). Kto ma doczynienia serwisowe z laserami ten wie, Kris21 pewnie się przejęzyczył a ja też to nieświadomie podłapałem :-). A jeżeli chodzi o sam laser to miałem na myśli moduł naświetlania bębna światłoczułego, w którym wg tego mojego znajomego serwisanta drukarek, jest silniczek który to napędza lusterka, a te lusterka odbijają światło (lasera) na bęben. Niestety nie miałem jeszcze okazji widzieć na własne oczy jak to działa i opieram się na opisie słownym wspomnianego serwisanta.

Tak więc całę to nieporozumienie wynikło z pośpiechu i naprawdę dobrych chęci. Twoja wypowiedź jak najbardziej się przydała, w końcu ktoś tu musi dbać o porządek, i po Twoim zwróceniu uwagi na te błedy i moich porawkach, mam nadzieję że Defol i Kris21 w końcu do czegoś dojdą. I jeszcze jedno na koniec, gdzie ten link Kosmita?

PS Do Ankuch: to też z pośpiechu :-), już tak nie będe :-).

0