Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestracja auta z Włoch zakupionego w Polsce

zibi-2004 12 Mar 2011 17:55 14993 9
  • #1 12 Mar 2011 17:55
    zibi-2004
    Poziom 9  

Koszty rejestracji - nauczka dla innych

1. W przypadku kupna samochodu poza granicami kraju ponosimy następujące wydatki:
    - tłumaczenie wszelkich zagranicznych dokumentów - ok. 200 zł
    - akcyza - w tym przypadku 3,1% wartości auta
    - zaświadczenie z Urzędu Skarbowego (150 zł) potwierdzające brak obowiązku uiszczenia podatku od towarów i usług
    - pierwsze badanie techniczne pojazdu w dowolnej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przed rejestracją - niecałe 200 zł
    - opłata recyklingowa na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 500 zł
    - rejestracja - ok. 280 zł
    - karta pojazdu 75 zł

2. W przypadku auta kupionego w kraju pozostaje nam jedynie koszt rejestracji - ok. 170 zł, wydanie karty pojazdu, o ile jej nie posiadamy - 75 zł oraz zapłata podatku od czynności cywilno-prawnej (2% ceny auta).

Ja kupiłem auto w kraju ... dlatego udałem się do US w celu zapłaty podatku od czynności cywilno-prawnej w wysokości ponad 600 złotych ... udałem się do Wydziału Komunikacji w celu rejestracji, który każe ponosić mi koszty związane z importem auta.

Czy ktoś ma pomysł jak wybrnąć z tej sytuacji?

0 9
  • #2 12 Mar 2011 19:28
    tzok
    Moderator Samochody

Mało informacji - kupiłeś auto w kraju ale od kogo? Oficjalnie od pośrednika (Polaka) czy na umowie masz wpisanego Włocha? Co było dowodem zakupu - umowa kupna-sprzedaży czy faktura VAT?

2
  • #3 12 Mar 2011 19:39
    Miracle Woman SM
    Poziom 18  

Kupujesz polskiego rozbitka/ spaleńca/ utopka, karoseria na złom a reszta do przerejestrowania.

0
  • #4 13 Mar 2011 12:03
    martinobmw
    Poziom 12  

opisz dokładniej; jakie dokumenty dostałeś do auta, skąd pochodzi auto i czy było zarejestrowane w Polsce?

0
  • #5 14 Mar 2011 09:08
    zibi-2004
    Poziom 9  

Auto kupione od mamy, która posiada 2 obywatelstwa. Umowa kupna-sprzedaży zawarta na terytorium RP. Auto zarejestrowane było we Włoszech. Nigdy nie było rejestrowane na terytorium RP.

0
  • #6 14 Mar 2011 09:13
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Trzeba było przed kupnem sprawdzić ile będziesz płacił :twisted:
    Trzy lata temu przywiozłem astrę z Monachium - ze wszystkimi opłatami wyszło mi 8,5k zł, a na giełdzie stały po 10-11k.

1
  • #7 14 Mar 2011 09:26
    tzok
    Moderator Samochody

Więc wszystko jest jasne - normalna procedura rejestracyjna samochodu sprowadzonego (minus tłumaczenie umowy, bo jest po polsku) plus PCC, jako że umowa była zawarta na terenie RP... a wystarczyło wpisać Włochy jako miejsce zawarcia transakcji.

1
  • #8 14 Mar 2011 09:43
    zibi-2004
    Poziom 9  

.. i nie ma możliwość odzyskać podatku PCC???

... a gdybym oddał to auto w przeciągu 30dni?

... dobra, jak to mówią "niewidomy w karty nie gra" ... więc nie kombinuję, chyba nie ma sensu, szkoda tylko tych 500zł ...

0
  • #9 14 Mar 2011 13:46
    Miracle Woman SM
    Poziom 18  

Może inaczej to co zapłaciłęś to tzw przygotowanie auta do rejestracji. Jako takie możesz teraz wystawić na aukcji.
    Nie zwrócą ci kasy .

0
  • #10 16 Mar 2011 20:51
    zibi-2004
    Poziom 9  

Miracle Woman SM napisał:
    Może inaczej to co zapłaciłęś to tzw przygotowanie auta do rejestracji. Jako takie możesz teraz wystawić na aukcji.
    Nie zwrócą ci kasy .

myślisz, że można sprzedać na aukcji podatek PCC??? to raczej nie wchodzi w grę??? ale dzięki za sugestię, tego jeszcze na aukcjach świat nie widział ... :) ... chyba warto zobaczyć co z tego będzie ... :)

0