Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRV53M03EU - wyciek wody

adasko_lodz 12 Mar 2011 18:06 6963 6
  • #1 12 Mar 2011 18:06
    adasko_lodz
    Poziom 11  

Czy faktycznie nie ma możliwości wylania wody przez zmywarkę Boscha z systemem aquastop? Serwis firmowy twierdzi, że przez 16 lat nie mieli takiego przypadku.
    U mnie jednak wylało, serwis nie znalazł usterki. Nie poczuwają się do odpowiedzialności.
    Kluczem jest osławiony aquastop. Szukam jedynie informacji czy wcześniej ktoś się spotkał z taką sytuacją i może jeszcze co było przyczyną.

Jakoś nie daję wiary, że urządzenia sprzedawane w takich ilościach przez tyle lat, i nigdy nikomu nie wylało.

kkknc, dziękuję za odpowiedz. Niestety mój post został już dwukrotnie (!) zamknięty i nie mogę kontynuować wątku. Jeśli możesz napisz coś więcej. W którym miejscu poleciało. U mnie poszło najpewniej drzwiami.

Pozdrawiam

0 6
  • #2 12 Mar 2011 19:47
    movzx
    Poziom 39  

Dwukrotnie (!) nie podałeś modelu, więc zgodnie z regulaminem moderator dwukrotnie (!) twój temat wrzucił w kubeł i wydaje mi się że dwukrotnie (!) miał rację.

Skoro twierdzisz że opisujesz tak rzadką usterkę to może trochę więcej szczegółów - czy polało się na dno i dopiero na podłogę, czy inną drogą, jakieś zdjęcie? Aquastop to dość szerokie pojęcie - od specjalnego węża, przez pływak na dnie zmywarki po funkcje oprogramowania. Zwykle jak leci "drzwiami" to nie na podłogę tylko na dno.

Jak chcesz podkładkę "bo mi na forum napisali że to możliwe" to licz raczej na rozbawienie serwisu.

0
  • #3 12 Mar 2011 21:32
    adasko_lodz
    Poziom 11  

Nie podałem modelu, bo nie chodzi mi o naprawę zmywarki, a jedynie chciałem zweryfikować opinię serwisu, że cytuję "od 16 lat nigdy nie mieliśmy sytuacji aby wylała zmywarka z aquastop".

Jestem ciekaw opinii osób które miała styczność z takim wyciekiem, aby upewnić się (dla swojej wiadomości), że jednak jest to możliwe, i wyrobić sobie zdanie na temat tegoż serwisu. Przyjmę również do wiadomości, że to faktycznie nie jest możliwe, ale moje wątpliwości są można by rzec spore, dlatego napisałem posta.

Acha, z tą podkładką z forum, to doskonały pomysł.

0
  • #4 12 Mar 2011 22:33
    marek kolbusz
    Poziom 16  

W swojej karierze dwukrotnie spotkałem się z problemem zalania przez zmywarkę.
    Jedna z nich to była zmywarka f-my bosch (typu nie pamiętam , było to jakieś dziesięć lat temu), jednakże serwis bardzo szybko uporał się z naprawą .Faktem jest, że na przełomie wieków ilość reklamacji na sprzęt AGD Bosch-a biła wszelkie rekordy pozostawiając daleko w tyle takich czołowych producentów jak; Ardo, Nardi
    Beko,czy Mastercook.Później już było lepiej, ale kilka lat temu gdy pralka automatyczna tego samego producenta z systemem wyważania podczas wirowania wywędrowała na środek kuchni demolując po drodze szafki winni byli po kolei montarzyści, instalator, oraz klijent, bo źle wrzucił pranie, albo nie takie...

0
  • #5 13 Mar 2011 09:34
    skryn
    Admin grupy AGD

Temat poprawiłem na normalnie brzmiący.

Powiem Ci jedno. Powszechnie w zmywarkach BSH cieknie drzwiami na podłogę w kuchni. Jest to praktycznie jedyne możliwe miejsce wycieku.
    Należy wymienić uszczelkę na nową (nr oryg. 357028):

Zmywarka Bosch SRV53M03EU - wyciek wody

1
  • #6 24 Mar 2011 21:53
    noll
    Poziom 1  

Dziś miałem nie miłą niespodziankę w postaci lejącej się wody spod drzwi zmywarki(SRV45T23EU/38). Czy przyczyną może być wyżej wymieniana uszczelka. A druga sprawa czy gwarancja obejmuję wymianę tej uszczelki (uszczelka, robocizna, dojazd)?
    Prośba o podpowiedź.

3
  • #7 06 Mar 2017 22:09
    mamkonto
    Poziom 15  

Wyciągnąć uszczelka. Dokładnie wyczyścić włożyć na miejsce, sprawdzić czy drzwi nie są skoszone . Sprawdzić czy nie jest uszkodzona jedna z linek odpowiedzialnych za zamykanie drzwi

1