Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Końcówka mocy President Jackson ?

12 Mar 2011 18:22 6137 9
  • Level 2  
    Witam od tygodnia posiadam Jackson 1. Dziś postanowiłem zobaczyć jaką mam końcówkę mocy na niej widnieje logo podobne do loga mitsubishi i jest taki symbol
    C2 166
    Czy jest ona oryginalna
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    User removed account  
  • Helpful post
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Osobiście widziałem chyba 3 wersje pierwszego Jacksona.

Jednak najpopularniejszą wersją jest ta :

Pozdrawiam.
  • Level 2  
    Zgadza się Koledzy SP5ANJ, SQ6OES: macie racje sprawdziłem jeszcze raz i jest tak jak piszecie na tym pierwszym jest napis MRF 477 i logo motorolki.

Mam fart posiadam oryginalną końcówkę....
  • User removed account  
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    rezystor5 wrote:
    Mam fart posiadam oryginalną końcówkę....

Warto sprawdzić i ustawić na nowo - prądy spoczynkowe tranzystorów MRF477 i 2SC2166.

Możesz to zrobić w dość prosty sposób. Wszystkie nastawy/ustawienia, koniecznie zrób przy załączonym nadawaniu w emisji SSB (USB,LSB), przy skręconym na minimum mikrofonie (Mic gain) i podłączonej antenie lub sztucznym obciążeniu.

Wyjmujesz pionową płytkę laminatu i pomiędzy TP8 a TP7 (MRF) a TP6 (C2166) włączasz Amperomierz.
    Naciskasz PTT i :
    dla MRF477 - kręcąc VR9 ustawiasz tak aby prąd na podłączonym mierniku wskazywał około 100mA (0,1A).
    dla 2SC2166 - kręcąc VR10 prąd spoczynkowy na 40mA do 50mA .

Możesz się posiłkować tym schematem.

Pozdrawiam.
  • Level 11  
    A ja słyszałem że prąd spoczynkowy MRF477 zaleca się ustawić też w granicach 50mA (większy prąd może prowadzić do wzbudzania się końcówki).

Jakiś komentarz z waszej strony?
  • Level 31  
    Quote:
    A ja słyszałem że prąd spoczynkowy MRF477 zaleca się ustawić też w granicach 50mA
    By rozwiać wszelakie wątpliwości prąd odpowiednio 50 i 80mA-100mA w zależności od egzemplarza MRF-a.
  • Level 11  
    To teraz raczej nasuwa się pytanie, który MRF powinien mieć ustawiony jaki prąd i jakie te egzemplarze były?

I jeszcze jedno pytane czy prąd spoczynkowy na MRF-ie powinien rosnąć liniowo w przedziale czasu czy od razu powinien mieć wartość ustawioną potencjometrem? W moim przypadku po wciśnięciu nośnej jest wartość 50mA a po jakiś 30sek dochodzi do maksymalnej ustawionej wartości 80mA.