Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Końcówka mocy President Jackson ?

12 Mar 2011 18:22 5732 9
  • Poziom 2  
    Witam od tygodnia posiadam Jackson 1. Dziś postanowiłem zobaczyć jaką mam końcówkę mocy na niej widnieje logo podobne do loga mitsubishi i jest taki symbol
    C2 166
    Czy jest ona oryginalna
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Osobiście widziałem chyba 3 wersje pierwszego Jacksona.

Jednak najpopularniejszą wersją jest ta :

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Zgadza się Koledzy SP5ANJ, SQ6OES: macie racje sprawdziłem jeszcze raz i jest tak jak piszecie na tym pierwszym jest napis MRF 477 i logo motorolki.

Mam fart posiadam oryginalną końcówkę....
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    rezystor5 napisał:
    Mam fart posiadam oryginalną końcówkę....

Warto sprawdzić i ustawić na nowo - prądy spoczynkowe tranzystorów MRF477 i 2SC2166.

Możesz to zrobić w dość prosty sposób. Wszystkie nastawy/ustawienia, koniecznie zrób przy załączonym nadawaniu w emisji SSB (USB,LSB), przy skręconym na minimum mikrofonie (Mic gain) i podłączonej antenie lub sztucznym obciążeniu.

Wyjmujesz pionową płytkę laminatu i pomiędzy TP8 a TP7 (MRF) a TP6 (C2166) włączasz Amperomierz.
    Naciskasz PTT i :
    dla MRF477 - kręcąc VR9 ustawiasz tak aby prąd na podłączonym mierniku wskazywał około 100mA (0,1A).
    dla 2SC2166 - kręcąc VR10 prąd spoczynkowy na 40mA do 50mA .

Możesz się posiłkować tym schematem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    A ja słyszałem że prąd spoczynkowy MRF477 zaleca się ustawić też w granicach 50mA (większy prąd może prowadzić do wzbudzania się końcówki).

Jakiś komentarz z waszej strony?
  • Poziom 31  
    Cytat:
    A ja słyszałem że prąd spoczynkowy MRF477 zaleca się ustawić też w granicach 50mA
    By rozwiać wszelakie wątpliwości prąd odpowiednio 50 i 80mA-100mA w zależności od egzemplarza MRF-a.
  • Poziom 10  
    To teraz raczej nasuwa się pytanie, który MRF powinien mieć ustawiony jaki prąd i jakie te egzemplarze były?

I jeszcze jedno pytane czy prąd spoczynkowy na MRF-ie powinien rosnąć liniowo w przedziale czasu czy od razu powinien mieć wartość ustawioną potencjometrem? W moim przypadku po wciśnięciu nośnej jest wartość 50mA a po jakiś 30sek dochodzi do maksymalnej ustawionej wartości 80mA.