Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router, zewnętrzne IP. Serwer do gry. Nikt nie może się połączyć.

frytkaman 12 Mar 2011 20:06 4113 6
    frytkaman
    Level 2  
    No więc mam taki problem.
    Jestem pewien na 100%, że mój dostawca internetu udostępnia zewnętrzne adresy ip w zakresie

83.220.100.0 - 83.220.103.255
    83.220.104.0 - 83.220.107.255

(znalazłem na stronie operatora) jednak gdy zakładam np. serwer gry to nikt nie może się połączyć. Przypuszczam, że problem stoi po stronie routera, jednak nie wiem o co dokładnie chodzi. Mój router to TP-Link TD-W8910G.

Czy pomoże zmiana DHCP na adresy z tego zakresu? Czy może chodzi o włączenie RIP (nie mam zielonego pojęcia co to). Próbowałem w NAT > Virtual Servers dodać porty np. gry ale to nic nie daje. W routerze mam podany adres ip zaczynający się na 83 czyli zewnętrzny a na stronach do sprawdzania ip podaje mi numer zaczynający się na 173... Wie ktoś może o co chodzi?
    bogiebog
    Level 43  
    Quote:
    W routerze mam podany adres ip zaczynający się na 83 czyli zewnętrzny a na stronach do sprawdzania ip podaje mi numer zaczynający się na 173... Wie ktoś może o co chodzi?

Połączenia WWW maskowanie innym adresem niż adres routera.
    Czy nie masz ustawionego http proxy ?

Aby serwer działał musisz przekierować porty na IP servera, 192.168.1.* (virtual servers zakładka) lub ustawić IP servera (192.168.*.*) do konfiguracji DMZ.
    frytkaman
    Level 2  
    Quote:
    Połączenia WWW maskowanie innym adresem niż adres routera.
    Czy nie masz ustawionego http proxy ?

Aby serwer działał musisz przekierować porty na IP servera, 192.168.1.* (virtual servers zakładka) lub ustawić IP servera (192.168.*.*) do konfiguracji DMZ.

Nie korzystam z proxy. Dodałem w Virtual Servers porty, na których miałby stać serwer ale dalej nie działa

http://oi51.tinypic.com/wup1jl.jpg
    screen ustawień
    piterus99
    Level 43  
    Wrzuć swój komputer w DMZ, sprawdź programowe firewalle, jakieś avasty i inne dziadostwo potrafi skutecznie blokować. No i zapora systemu Windows.
    gkmaster
    Level 17  
    a może zacznij od tego by sprawdzić czy dostajesz się z zewnątrz do routera? - czy po adresie (na porcie WAN) który udostępnia ci ISP możesz się wbić na router i go skonfigurować? Oczywiście wcześniej musisz lokalnie ustawić "remote management" - jeśl to nie będzie działać to skontaktuj się z administratorem sieci i zapytaj czy czegoś nie blokują.
    To co napisałeś wcześniej ze na stronach masz inny adres IP niż w routerze może wskazywać na to, że wcale nie masz dostępnego "Publicznego adresu IP" - i cały ruch wychodzi przez bramę ISP z ich adresem.
    frytkaman
    Level 2  
    No więc zaszła pewna zmiana - adres WAN zmienił się na 62.152.X.X

Czy jest to adres zewnętrzny? Czy jest sens konfigurować teraz router?
    gkmaster
    Level 17  
    Wygląda jak adres publiczny - ale sprawdź czy możesz się dostać do routera z zewnątrz - to znaczy będąc podpiętym do innego net-a sprawdź czy po wpisaniu w przeglądarkę adresu z WAN masz dostęp do swojego routera.