Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

metaliczny zapach w okolicy kuchni gazowej

aneczka_ 12 Mar 2011 20:52 8751 12
  • #1 12 Mar 2011 20:52
    aneczka_
    Poziom 7  

Witam, od razu przepraszam jeśli w nieodpowiednim miejscu umieszczam mój temat,ale szczerze ... to ciężko mi sie połapać na tym forum ;)
    Tak więc mam pytanie. Od długiego czasu w okolicy kabla, który doprowadza gaz do kuchenki gazowej a także z samej kuchenki wydobywa się dziwny metaliczny,ostry, chemiczny zapach...ciężko mi go opisać,ale na pewno nie jest to zapach gazu :|Zapach wyczuwalny był kiedy używana była stara kuchenka gazowa i kabel a także teraz przy kuchence która ma ok.rok ...
    Zapach nie jest odczuwalny zawsze, ale dość często i jest cięzki do wytrzymania jak dla mnie.
    Skąd moze brac sie ten zapach i czy jest on szkodliwy dla zdrowia??
    Każda odpowiedź będzie bardzo... bardzo cenna, jestem w ciąży i troszkę zaczełam sie tym zamartwiać, a od nikogo nie uzyskałam jeszcze odpowiedzi na moje pytania.
    Dodam też,że zapachu gazu nie czuć w powietrzu.
    Z góry dziekuję za każda odpowiedz.

• #2 12 Mar 2011 21:12
    mariuszspa
    Poziom 20  

Ten zapach może być wynikiem intensywnego nawanniania gazu przez gazownię. Radzę sprawdzenie instalacji przez gazowników.

• #3 12 Mar 2011 21:14
    jannaszek
    Poziom 39  

Nie kabel, tylko wąż elastyczny?
    Czuć substancje zapachowe, które są dodawane do gazu, aby wszelkie wycieki były natychmiast wyczuwalne.
    Każda butla i węże śmierdzą tym specyfikiem, bo nie sposób uniknąć kontaktu z ciekłym gazem, przy podłączaniu i napełnianiu
    Jest to zatem normalne.
    Ja sprawdzam wszystkie połączenia otwartym płomieniem, 100% pewności, że nie wylecę w kosmos.
    Tak robię ja, bo mi wolno, ale oficjalnie zabraniam takich praktyk, bo nie chcę dostać bana.

Butle napełnione, nie grożą wybuchem, natomiast groźna jest mieszanina gazu i tlenu w odpowiednich proporcjach w zamkniętym pomieszczeniu. (5%tlenu)

Całkiem bezpieczny sposób, to omydlenie wodą z mydłem, wszystkich połączeń.
    Dla całkowitego laika, rada kolegi jest najlepsza, wezwać gazownika.

• #4 12 Mar 2011 21:31
    aneczka_
    Poziom 7  

Rozumiem, a orientujesz się czy jest to wynikiem tego, że gaz się ulatnia? Tak jak pisałam ...nie jest to zapach gazu... a zapach metaliczny , specyficzny.
    Totalnie się pogubiłam czy jest to woń oparów czy ....no właśnie - czego?
    Nie mam w domu mężczyzny,żeby podpytać a ostatnio nie miałam okazji "obwachać" ;) kuchenki gazowej u sąsiada.
    Dziękuje za odpowiedż

Dodano po 10 [minuty]:

No tak, miałam na myśli wąż elastyczny ;)
    Dobrze, że istnieje takie forum, wiedziałam,że gaz jest nawaniany ,ale za nic w świecie nie mogłam zrozumiec dlaczego w okolicy węża i kuchenki tak pachnie, szczerze mówiąc to ja nawet nie musze się nachylać by to czuć....w kuchni sam zapach sie roznosi kiedy jest otwarte okno.
    Spokojnie jestem zbyt duzym tchórzem by sprawdzać za pomocą ognia szczelność przewodów ;)

• #5 12 Mar 2011 21:31
    jannaszek
    Poziom 39  

Do czasu zapalenia płomienia, właśnie tak czuć, ale trudno to lekceważyć, czasem potrafi zapchać się palnik resztkami z kipienia i z braku zupełnej drożności, część może się ulatniać do wnętrza kuchenki, a potem zrobić bum.
    Wszystko może sie zdarzyć, nawet nieszczelność dławików w pokrętłach.

• #6 12 Mar 2011 21:37
    aneczka_
    Poziom 7  

o kurcze, to teraz naprawdę muszę pomęczyć gazowników, chociaż czasami wole poradzić sie najpierw na forum bo fachowość niektórych " specjalistów " troszke mnie przeraża...i jak juz co nieco sie dowiem to tak łatwo nie nawina mi makaronu na uszy ;)
    Chociaż wątpię by mieli wiedze na ten temat czy są to załóżmy "opary", które moga zaszkodzić dziecku.
    Dziękuje za odpowiedzi :)

• #7 12 Mar 2011 21:42
    jannaszek
    Poziom 39  

Życiu nie, ale najzdrowsze powietrze, to jednak świeże, no może nie całkiem prosto z ulicy.

• #8 12 Mar 2011 21:51
    aneczka_
    Poziom 7  

:) Wiem jestem panikarą.
    No i nie wiem po co tyle się męczyłam w nieświadomości.
    A jest taka mozliwość, że po prostu tak pachnie wąż i butla, taki tego urok, nic z tym nie da się zrobic? Tak jak pisaliscie panowie silne nawonniony gaz np. w kontakcie z gumowym wężem tak już będzie pachniał?

• #9 13 Mar 2011 23:06
    jannaszek
    Poziom 39  

Wyszorować wszystko w aktywnej pianie, po zmianie butli, znów będzie to samo.

• #10 14 Mar 2011 00:25
    Manik5522
    Poziom 9  

Witam!Proszę wezwać gazownika aby sprawdził palniki a co za tym idzie dysze,połączenia węża elastycznego zbrojonego z kuchenką i reduktorem oraz reduktor z butlą i uszczelkę w zaworze butli,przyczyną może być również ciecz we wężu wystarczy zdemontować reduktor i na szmatkę na podłodze położyć wąż aby to zleciało miałem taki przypadek przy 2 letniej kuchence electrolux gdzie pan wymieniający butlę starą butlę bo gaz się kończył położył ją tak że część owego płynu zleciała przez reduktor do węża a póżniej miałem w domu smrodek że hej.Pozdrawiam!

• #11 17 Mar 2011 07:42
    jacobs32
    Poziom 1  

Manik5522 napisał:
    Witam!Proszę wezwać gazownika aby sprawdził palniki a co za tym idzie dysze,połączenia węża elastycznego zbrojonego z kuchenką i reduktorem oraz reduktor z butlą i uszczelkę w zaworze butli,przyczyną może być również ciecz we wężu wystarczy zdemontować reduktor i na szmatkę na podłodze położyć wąż aby to zleciało miałem taki przypadek przy 2 letniej kuchence electrolux gdzie pan wymieniający butlę starą butlę bo gaz się kończył położył ją tak że część owego płynu zleciała przez reduktor do węża a póżniej miałem w domu smrodek że hej.Pozdrawiam!

Witam serdecznie szanownych forumowiczów, właśnie mam ten sam problem płyn z butli wypłynął mi na płytki w kuchni podłoga została zaraz umyta a w domu capi że nie idzie wytrzymać co zrobić? jak to świństwo zneutralizować? proszę o rady.

• #12 19 Mar 2011 14:44
    aneczka_
    Poziom 7  

Witam panowie ponownie :)
    Tak więc ...wyjaśniło sie na razie tyle,że to zapach z węża elastycznego ( jak zresztą niektórzy z panów tutaj pisali) . Z k.gazową wszystko ok. Wczoraj w " szale " szorowałam dookoła kuchnie gazową, kafle, podłogę, kabel również i tylko na nim został ten silny zapach, nawet kiedy dotykam go dłonią to na niej tez zostaje woń.
    Wiadomo,że gaz się nie ulatnia ...
    Czy to tylko kabel przeszedł zapachem i nie stanowi to szkodliwości ?
    Czy mozliwe,że przez kabel przedostają się szkodliwe substancje/cząstki chemiczne...gaz? Z tego co wiem takie kable są szczelne...jednak mi taki zapach wydaje sie "nienaturalny" .
    Wiem, że zadaję dziwne pytania ;) ale moja niewiedza w tych tematach siega zenitu.
    Pozdrawiam

• #13 23 Mar 2011 21:38
    jannaszek
    Poziom 39  

Po jakimś czasie wąż może robić się "rzadki" więc go wymień i tyle, chociaż może być to zmyła, bo przy podłączaniu mógł być zanieczyszczony tym specyfikiem, który przecież jest nawet w nakrętkach.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME