Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BORA 1.6 16V , AZD buczenie po nagrzaniu

alphol 12 Mar 2011 21:43 1719 0
    alphol
    Poziom 2  
    Witam
    Moja Bora 1.6 16V ma taka przypadłość. Wymieniałem rozrząd i sprzęgło. Po tej naprawie silnik zaczął inaczej wydawać dźwięki. A mianowicie, jak się nagrzeje do 87 – 90 st. C zaczyna buczeć (dźwięk podobny do buczenia odkurzacza za ścianą). Jak silnik nie jest nagrzany to chodzi normalnie. Mechanik sprawdzał jeszcze raz ustawienia rozrządu, pompy, pasków i rolek i podobno jest wszystko O.K. Mechanik stwierdził, ze może to być wina alternatora, ale nie pasuje mi to do reguły z temperaturą. Dźwięk ten słychać po lewej stronie silnika, na wysokości alternatora, ale dźwięki mogą się odbijać i tak naprawdę nie wiadomo skąd pochodzi. Dziwną regułą jest to, że zawsze zaczyna buczeć od momentu kiedy termostat przełączy się na duży obieg. Co może być przyczyna takiego zachowania?

Praktycznie w jednym czasie pokazał sie check engine. Po podłaczeniu do Vag-a okazało sie że to EGR. Ale to moze wina paliwa, bo tankowałem na innej stacji niz zwykle. Czy wystarczy przeczyscić przepustnice i EGR, czy trzeba adaptować? jak to wykonać?

Czekam na sugestie i opis co w temacie można zrobić.

Z góry dziękuje za pomoc