Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piaggio Hexagon gaźnik minarelli ,odpalanie

tux_linux 12 Mar 2011 22:36 6554 6
    tux_linux
    Level 13  
    Witam , mam piaggio hexagona 150 cm silnik 2t ,1995r , mam małe problemy z odpaleniem głównie związane z gaźnikiem minarelli .Czy do odpalenia wystarczy podłączenie do gaźnika elektrozaworu od ssania ,zasilanie benzyną oraz poprawna regulacja ?Czy w tej konfiguracji skuter powinien odpalać ?Pytam ponieważ jest tam też drugi kabel +czujnik wkręcany w gaźnik nie koniecznie sprawny . Czy do tego elektrozaworu można podprowadzić bezpośrednie zasilanie ?W gaźniku uszkodzone jest również smarowanie ,mianowicie ułamany jest króciec i w żaden sposób nie idzie założyć przewodu olejowego czy da rade cos z tym zrobić ,czy pozostaje robienie mieszanki ?.Skuter dostaje paliwo do gaźnika , paliwo jest wyczuwalne gumie prowadzącej do cylindra ,skuter nie odpala .Po podlaniu do cylindra zapala od strzała . Proszę o jakieś porady.
    dec1234
    Level 14  
    Czystość gaźnika oraz prawidłowe wyregulowanie to podstawa prawidłowego działania. Równie ważną rzeczą jest szczelność pomiędzy gaźnikiem a cylindrem. Piszesz że masz ułamany "dzyngiel" od rurki od dozownika oleju. Jeśli nie ma możliwości dokupienia elementu w którym jest to montowane lub wkładane to pozostaje robienie mieszanki i wożenie "w zapasie" 1-2 litrów gotowego paliwa - wiem bo ja miałem coś podobnego ale w innym bzyku :D. Samo wejście od rurki dozownika należy dokładnie zaślepić bo w tym miejscu będzie ssało lewe powietrze i będą problemy z mocą, odpaleniem i wszystkim po kolei. Masz gaźnik z elektrozaworem - zawór od ssania automatycznego. Nie wiem dokładnie w której pozycji będzie ten zawór podczas ssania a w której podczas normalnej pracy. Generalnie musi on być sterowany w zależności od temperatury silnika. Mniemam że na ssaniu będzie on musiał być otwarty czyli zasilanie podłączone. Jeśli nie ma w instalacji oryginalnego sterowania elektrozaworem ssania to można na upartego to sobie dorobić i włączać za pomocą np. jakiegoś przełącznika.
    tux_linux
    Level 13  
    A czy można zrobić swap gaźnika ? Mam nowy gaźnik japoński do 2t ,pasuje gwint dyszy od hexagona , jest również smarowanie , jest elektrozawór , średnica wlotu powietrza pasuje idealnie do gumy filtra powietrza , wylot natomiast jest mniejszy niewiele niż org. co można by było zredukować jakąś redukcją , jest to kompletny gaźnik z iglicą itd. co myślicie?
    hefaistos
    Level 11  
    Gaźniki można wymieniać ale nie mozna być pewnym że skoro wszytsko jest podobne to praca bedzie taka sama jak na oryginalnym.

Pozdrawiam
    dec1234
    Level 14  
    Jak średnica wylotu z gaźnika do cylindra jest większa to problemu nie ma. Ale kiedy jest mniejsza niż w cylindrze to może być sytuacja tego typu, że silnik na dużych obrotach będzie potrzebował więcej mieszanki paliwowo powietrznej niż gaźnik będzie w stanie dać i może to doprowadzić do tego (ale nie musi bo to zależy od gaźnika), że będzie na siłę wysysało paliwo zamiast mieszankę i może przylewać świeczkę. Wiem to z własnego doświadczenia z różnymi skuterkami/małymi motorkami. Po za tym filtr powietrza musi być tak czysty że prawie "przeźroczysty" dla powietrza. Bo jeśli będzie za duża "gęstość" to gaźnik też będzie "smarkał" paliwem a nie rozpylał. Podobnie też może być gdy tego filtra nie będzie.
    tux_linux
    Level 13  
    chyba wyjadę z całym silnikiem bo i tak do wymiany mam gumo tuleje na których osadzony jest silnik , a dostęp do regulacji gaźnika jest mocno ograniczony
    tux_linux
    Level 13  
    no witam ponawiam , silnik już założony ,gaźnik ten nie oryginalny również dopasowany do gumy i tak odpalił mi praktycznie od strzała ładnie wkręcił się na wysokie obroty, ładnie pracował również na niskich , jest taki problem mianowicie paliwo cieknie od strony wlotu powietrza z jednej dziurki na postoju oraz drugi problem po dodaniu gazu aktualnie coś się stało że gaśnie ,słyszalny jest "syk" powietrza po dodaniu gazu ciężki do opisania ,prosze o pomoc