Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus GB 135 RC30 i RC20

12 Mar 2011 22:44 3283 11
 • Poziom 10  
  Witam,
  mam Buderus GB135 z RC30 , RC20 , 2 pompy i osobny obieg na dół budynku i osobny na 1 piętro.Jak zrobic zeby mozna był osobno sterować dół i osobno 1 piętro budynku ?
  Z góry dziękuje za pomoc
 • Poziom 17  
  Można to zrobić w bardzo prosty sposób.... Buderus przygotował e-bibliotekę http://www.buddoc.mindgroup.pl/ dla klientów, instalatorów. Znajdziesz tam wszystko to, co pownien wiedzieć inwestor. Po resztę należy zwrócić się do autoryzowanego serwisu Buderus, czyli firm sprzedających Buderusa - Autoryzowanych Partnerów Buderus www.buderus.pl Firmy inżynierskie i serwisant fabryczny jest do dyzpozycji inwestora z regionu.
 • Poziom 10  
  kto wie jak to podłączyć ?
 • Poziom 10  
  nikt nie wie jak to podłączyć ?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Kocioł powinien być z regulatorem kotłowym RC35 (nie wiem czemu piszesz że masz RC30) który obsługuje m.in. obieg bez mieszacza (wykorzystujesz go dla obiegu grzejnikowego). Dla kolejnego obiegu musisz uzbroić RC35 w moduł MM10 (820 zł+VAT) który sterować będzie obiegiem z mieszaczem (np: podłogówka, drugi obieg grzejnikowy). Jeśli masz sprzęgło (a powinno być) to RC35 trzeba uzbroić jeszcze o moduł WM10 (640 zł+ VAT)
 • Poziom 10  
  Witam,
  jak juz pisałem - mam biały RC 30 regulator kotłowym i tez biały RC 20 .Ten RC30 jest teraz podłaczony na cały dom.Chciałbym podzielic dom na 2 obiegi dlatego dokupiłen RC20 który bym zamontował do tego 2 obiegu.
  To jest dom 2 rodzinny.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  OK. RC30 w kotle. Pasuje! Rozumiem natomiast że jeśli chcesz podzielić dom na 2 niezależne strefy regulacyjne to też masz odpowiednio przygotowany system hydrauliczny c.o. w tym budynku. Jeśli tak to teraz trzeba przejść do schematu technologicznego kotłowni który powinien wyglądać jak pisałem wyżej, tj. za kotłem ma być sprzęgło hydrauliczne a za tym sprzęgłem: pompa obiegowa dla części budynku nr 1 i pompa obiegowa i zawór mieszający dla części budynku nr 2. Żeby teraz te obie pompy i zawór mieszający w ogóle pracowały to automatyka EMS powinna być wyposażona w moduły o których też pisałem wyżej. Więc czy masz te moduły w kotle i czy masz wykonany odpowiedni schemat kotłowni i c.o. ?

  Buderus GB 135 RC30 i RC20
 • Poziom 10  
  Witam,
  mam osobny obieg z pompa na góre i osobny obieg z pompa na dół budynku.
  teraz chodza te 2 pompy na 1 zasilaniu bo z pieca wychodzi tylko jedno wyjscie na pompe.


  Buderus GB 135 RC30 i RC20
  Tak wyglada piec z góry
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Ze zdjęcia wynika że modułów o których pisałem powyżej - nie posiadasz. Schemat technologiczny kotłowni też jest niedobry. Więc trzeba zrobić jak dwa posty wyżej. Jeśli zrobisz tak jak planujesz - czyli uprościsz schemat do tego co jest bez wymaganych przeróbek i zakupów to wiecznie będziesz miał z tą kotłownia kłopot.
 • Poziom 10  
  a moze podeslesz jakis prosty zchemat jak to najlepiej zrobić
 • Specjalista - systemy grzewcze
  W uproszczeniu:

  Buderus GB 135 RC30 i RC20
 • Poziom 10  
  Witam,

  musze na tym popracowac jeszcze ,
  dziekuje za pomoc

  Pozdrawiam