Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cross 250cc, regulator napięcia

cobra19ultra 12 Mar 2011 23:58 4515 8
 • #1
  cobra19ultra
  Level 13  
  Witam, mam pytanie odnośnie reglera w crossie chińskim 250. Na foto (w załączniku) widoczne są kable wychodzące z regulatora napięcia. Proszę o informację co do czego??? który idzie na ładowanie akumulatora, który to masa, a na którym będzie 12V prądu stałego??
 • #3
  cobra19ultra
  Level 13  
  Tak, to są silniki wszystkie na jedną formę odlewane :) Super :) Możesz wrzucić ten schemat ? Będę bardzo wdzięczny :)
 • Helpful post
  #5
  Krzysztof Kamienski
  Level 43  
  Shemat znalazłem( Li Fan 200GY-5) i wygląda to tak: Czerwony (R) do (+) akumulatora , zielony (G) masa, oba żółte (Y i Y) do alternatora (Magneto :D ). Schemat jest narysowany takim maczkiem, że kłopot z zeskanowaniem (przez lupę odczytywałem)
  Pozdrawiam
  (postaram się jakoś to zeskanować w miarę czytelnie i wysłać na maila.
 • #6
  cobra19ultra
  Level 13  
  W reglerze mam kable wychodzące koloru zielonego, czerwonego, żółtego i różowego. Zielony to zapewne masa, czerwony plus(ale to do ład aku, czy np świateł??), podejrzewam, że żółty wchodzi do regulatora z cewek... Który kabel jest do ładowania akumulatora, a który 12V do podłączenia odbiornika prądu(świateł).??
 • Helpful post
  #7
  Krzysztof Kamienski
  Level 43  
  W tym schemacie (moim) oba żółte podłączone sa do alternatora, czerwony do akumulatora,zielony do masy a swiatła główne(!!!) i inne odbiorniki zasilane sa z AKUMULATORA poprzez stacyjkę, poza pozycyjnymi i awaryjnymi które działają bez. Ja mam inny regulator, nawet wizualnie, bo Ty masz w obudowie metalowej z radiatorem, a ja w obudowie z tworzywa sztucznego i bez. Przykro mi, że nie pomogłem, ale niestety wbrew pozorom, każdy Chińczyk jest inny.
 • #8
  cobra19ultra
  Level 13  
  Wiem jak jest z chińczykami. Co chwila jakiś nowy ulepszony model trafia na rynek... Ja akurat mam nówkę diabolini adb-38, ale bratu teraz składam apollo i nie wiem jak z tym prądem zrobić. Aha, mam takie pytanie jeszcze.... Z tej wiązki wychodzi jeden kabelek z bezpiecznikiem. On nadaje się do podpięcia pod akumulator żeby go ładował?? czy on jest do jakiegoś odbiornika prądu(ale z silnika??). Od nowości tam z silnika nie było żadnego odbiornika, jedynie to z akumulatora... Jak podepnę do tego lampę to świeci bardzo mocno... czy ktoś wie od czego jest ten kabel??
 • #9
  Krzysztof Kamienski
  Level 43  
  Sądzę, że to wyjście na światła główne. Sa dwa rodzaje zasilania świateł drogowych w tych chinolach: bezpośrednio z prądnicy (a'la WFMka :D ) oraz tak, jak Ci podałem, czyli prądnica - alternator ładuje akumulator poprzez prostownik z wbudowanym regulatorem napięcia, a WSZYSTKO, włącznie ze światłami drogowymi zasilane jest z akumulatora, jak w każdym cywilizowanym pojeździe :D. Acha, czy ten Twój moto ma cyfrowy wskażnik zapiętego biegu (siedmiosegmentowy LED ?)

  Podłącz ten inkryminowany przewód do żarówki 12V/45W i wtedy zmierz napięcie (prąd przemienny oczywiście) i czy masz oryginalnie zamontowane żarówki halogenowe w reflektorze ? Zresztą sporo o tym jest na forum, poczytaj także.